Arturo Coello i Fernando Belasteguin awansowali do czwartego tegorocznego finału WPT w Amsterdam Open, odnosząc trzysetowe zwycięstwo nad Alexem Ruizem i Momo Gonzalezem.

Szósta para World Padel Tour nie zdoła się zemścić po porażce w Madrid Masters przeciwko hiszpańsko-argentyńskiemu duetowi Coello / Belasteguin.

I to po raz kolejny zwycięstwo w 3 setach dla Bela/Coello.

W pierwszym secie Coello i Bela nie dali swoim przeciwnikom wytchnienia z pierwszą przerwą 2-1 i spektakularnym punktem między czterema graczami, który przedstawimy wam nieco później. Para hiszpańsko-argentyńska ma taką samą dynamikę jak w zeszłym tygodniu. Alex Ruiz i Momo Gonzalez robią ciekawego pierwszego seta, ale przegrywają 6-3.

W drugim zestawie bierzemy to samo i odwracamy role. Momo i Ruiz udaje się wszędzie wrócić do zestawu dzięki przerwie dokonanej w trzeciej grze.

Fernando Belasteguin i Arturo Coello ponownie podnoszą poziom na 3. miejsce i wygrywają 6-3 4-6, 6-3. Zwycięstwo, które zaprowadzi ich do finału Amsterdam Open 2022.

Zmierzą się w najbliższą niedzielę, w drugiej rotacji, po finale pań (16) ze Stupą/Limą (od 18), którzy wczoraj wyeliminowali Galana i Lebrona.