La  Puchar Rezerwy Marbella 2026  wydała swój werdykt w tę sobotę. Po trzech dniach występów w Puente Romano,  Zespół Sierra Blanca Estates  wygrał tę nową edycję dzięki pełnemu zwrotów akcji dniu finałowemu.

Mecz, na który wszyscy czekali, zakończył się  Alejandro Galán i Leo Augsburger  à  Arturo Coello i Javi Garrido , wezwano w ostatniej chwili, aby dokonać wymiany  Coki Nieto , wycofanie się z powodu problemów fizycznych.

Jednostronny pierwszy zestaw

Po raz pierwszy grając razem, Galán i Augsburger rozpoczęli mecz znakomicie. Ustawiony na prawej stronie, zgodnie z zapowiedzią, piłkarz Realu Madryt natychmiast znalazł swoje miejsce u boku młodego Argentyńczyka.

Obaj zawodnicy narzucili nieubłagane tempo, wygrywając akcje i całkowicie dominując w wymianach. Rezultat: miażdżąca przewaga  6/1  na korzyść drużyny rezerw, co pozostawiło bez słowa opinię publiczną w Marbelli.

Coello i Garrido wywracają wszystko do góry nogami

Ale reszta meczu była już zupełnie inna.

Stopniowo, brak automatycznego zrozumienia między Galánem a Augsburgerem stawał się coraz bardziej widoczny, szczególnie w defensywnych przejściach. Niewymuszone błędy mnożyły się, a po drugiej stronie  Arturo Coello i Javi Garrido  podnieśli swój poziom gry.

Hiszpański duet całkowicie odwrócił dynamikę meczu, zadając dotkliwe ciosy  6/0  swoim przeciwnikom.

Wszystko rozstrzygnęło się w super tie-breaku. Coello i Garrido, grający z większą świeżością i konsekwencją w kluczowych momentach, zwyciężyli.  10-5  , oferując dwa cenne punkty zespołowi Sierra Blanca Estates.

Niespodzianka Alonso i Arruabarreny

U pań  Aleksandra Alonso  et  Lara Arruabarrena  odegrał również ważną rolę w zwycięstwie drużyny Sierra Blanca Estates. W starciu z  Alejandra Salazar  et  Tamary Icardo , byli partnerzy na torze Premier PadelDali występ pełen charakteru.

Alonso i Arruabarrena objęli prowadzenie, wygrywając pierwszy bieg  6/4 , zanim ich przeciwnicy zareagowali, doprowadzając do remisu. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w trzymającym w napięciu super tie-breaku, w którym młodość Alonso i doświadczenie Arruabarreny przesądziły o wyniku.

Narzucili się  11-9  , zdobywając dla swojej drużyny dwa cenne punkty i rozpoczynając ten ostatni dzień rozgrywek w idealny sposób.

Leal i Sanz kończą pracę

Następnie rozegrano decydujący mecz  Jon Sanz i Javi Leal  à  Lucasa Bergaminiego i Gonzalo Alfonso .

Tym razem napięcie nie trwało długo. Sanz i Leal przejęli kontrolę nad wymianami już od pierwszych gemów, narzucając swój rytm i dominując zarówno w woleju, jak i w grze powietrznej.

Zwyciężyli.  6 / 3 6 / 4 ostatecznie przypieczętowując konsekrację  Zespół Sierra Blanca Estates .

Edycja Pucharu Rezerwy z 2026 r. po raz kolejny zaoferowała to, co czyni ją wyjątkową: bezprecedensowe stowarzyszenia, plakaty niemożliwe do zobaczenia na tradycyjnym torze i widowisko, które po raz kolejny umieściło Marbellę w centrum świata padla.

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !