Pierwszy kwartał sezonu 2024 toru Premier Padel właśnie się zakończył i czekając na trasę po Ameryce Południowej, podsumowujemy pierwszy kwartał turniejów.

Jak paniepara zdobyła trzy tytuły wśród mężczyzn. Różnica w porównaniu z losowaniem kobiet polega jednak na tym, że dana para, Coello / Tapia, musi dzielić się plakatem z inną zawodniczką, Ale Galan!

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu Arturo Coello i Agustin Tapia nie wygrają wszystkiego w 2024. Rzeczywiście, jeśli podopieczni Gustavo Pratto wygrają trzy turnieje z rzędu (Doha, Acapulco, Puerto Cabello), to zobaczą, że w tym sezonie przeciwstawi im się inny zawodnik, niejaki Ale Galana.

Madrynianin, który jest mistrz stosunku zwycięskich punktów do niewymuszonych błędówrozpoczął rok w najlepszy sposób, wygrywając P1 w Riyadzie z Juanem Lebronem. Z tyłu Hiszpanie rozdzielili się, ale Galan znalazł w Chingotto swojego idealnego towarzysza. Obaj mężczyźni, zaczynając od finału w Wenezueli, zdobyli dwa tytuły mistrzowskie z rzędu (Bruksela i Sewilla), za każdym razem po zwycięstwach z Arturo Coello i Agustinem Tapią. Wystarczająco, aby zyskać trwałą przewagę nad tym duetem? Nie jestem pewien, ponieważ po krótkiej przerwie mogliśmy zobaczyć znacznie ostrzejszych Arturo i Agustina…

W każdym razie wydaje się, że trend prowadzi nas w kierunku a Mano a Mano pomiędzy parami Coello / Tapia i Chingotto / Galan. Zespół Superpibes, który w tym sezonie miał tylko jeden finał, wyraźnie pozostaje w tyle, podobnie jak Paquito i Lebron, którzy mają trudności z odzyskaniem pewności siebie.

Jak myślisz, jaka będzie para na drugi kwartał sezonu dla mężczyzn?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !