Co za test! Mistrz My Padel Tour 2017 w Tuluzie Padel Klub był wspaniały. Najlepsze pary francuskie były obecne na tym ostatnim bardzo dużym turnieju roku.

Nic dziwnego, zarówno panie, jak i panowie, nawet jeśli nasz francuski mistrz wiosła 2017 musiał walczyć, aby dojść do końca.

Po stronie kobiet Alix Collombon i Jessica Ginier zadrżały w półfinale, aby pozbyć się lokalnej pary: Léa Godallier i Marianne Vandaele. Po utracie pierwszego zestawu 7 / 5 mistrzowie Francji podnieśli poziom gry, aby ostatecznie wygrać 6 / 3 6 / 2 w dwóch kolejnych zestawach 2.

W finale n-ty klasyk zakończył się poważną wygraną serii 2 6 / 2 6 / 0 nad Audrey Casanova i Géraldine Sorel.

Mężczyźni, Bastien Blanqué i Johan Bergeron byli bardzo przestraszeni w tym turnieju. Choć ogólnie rzecz biorąc, francuski mistrz Padel 2017 nie podaje żadnych szczegółów w swoich turniejach. Tym razem musiał walczyć w każdej rundzie, a szczególnie uratować piłki meczowe 2 przeciwko parze Carité / Salines w ćwierćfinale, zanim wygrał Mistrz.

Finał przypomina turniej Bergeron / Blanqué. W starciu z Maxime Moreau i Loïc Le Panse francuska para 1ère była nieregularna w swoim meczu. W obliczu pary tak niebezpiecznej jak Moreau / Le Panse, mistrzowie Francji nie byli daleko od sankcji. Ale jak zwykle Francuzi znajdują zasoby do zaostrzenia gry i wygrania w zestawach 3 6 / 1 6 / 7 6 / 3.

My Padel Tour 2017 został uznany za groźny. Włącz edycję 2018.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.