Najlepszy francuski gracz, który kwestionuje najlepszego francuskiego gracza i na odwrót, wyobraziłeś to sobie? Cóż, teraz jest zrobione. Wykonane w Casa Padel w ten weekend podczas pierwszy etap Cupra Padel-Point Tour, ten wywiad krzyżowy pozwala nam dowiedzieć się więcej o małych sekretach naszych dwóch mistrzów.

Alix Collombon: „Pamiętasz swoje pierwsze zwycięstwo? »

Ben Tison : „Moje pierwsze zwycięstwo, myślę, że pokonałem słynnego dziennikarza Francka Binistiego w Bois d'Arcy. Nie powiem wyniku, bo to biedactwo i tak go lubię (śmiech). »

Benjamin Tison: „Anegdota z twojej kariery”

Alix Collombon : „Mam całkiem niezły: mój pierwszy rok, pierwszy World Padel Tour w Barcelonie nie mówiłem jeszcze po hiszpańsku, a trener dał nam krótki opis meczu przed pierwszą rundą kwalifikacyjną. Oczywiście nic nie rozumiem, pytam partnera „No i co on powiedział? » i tam mówi do mnie « musimy to zrobić.. loby itp. ». I oto nasza przeciwniczka wychodzi z toalety, wszystko słyszała. Zrobiliśmy lanie w pierwszym secie, ale po tym, jak wygraliśmy mecz i tak ».

Alix Collombon: „Czy masz określoną rutynę przed meczem? »

Ben Tison : „Lubię się trochę odkładać na bok. Bądź cicho w samotności i wyobraź sobie, jak potoczy się gra. Teraz, kiedy włożyłem dużo wysiłku w przygotowanie fizyczne, podoba mi się moja mała rozgrzewka (stawy, mięśnie). I po naprawdę skoncentrowaniu umysłowym, nic szalonego, nic nadzwyczajnego. »

Alix Collombon : „Jestem trochę jak ty, lubię słuchać muzyki przed meczami. »

Ben Tison: „Jak wybierasz partnera do gry? »

Alix Collombon : „Oczywiście polegam na jego cechach. Nasze gry muszą do siebie pasować. To musi być też ktoś, kogo lubię, bo jeśli jest to ktoś, kogo nie widzę (śmiech), może to być trochę skomplikowane. Ale tutaj staram się przyjąć kilka kryteriów, ale to gra ma pierwszeństwo przede wszystkim. »

Ben Tison : „Muszę przyznać, że trudno mi grać z kimś, kogo nie lubię. A kiedy zdecydowałem się grać z Hiszpanem, najważniejszym punktem było to, że dobrze się z nim dogadywałem. Miałem szczęście z Teo, jest bardzo miłym facetem. Jest innym facetem od przeciętnego gracza, jest dobrym facetem, który lubi cieszyć się dobrymi rzeczami, tak jak ja. Dobrze się znaleźliśmy, jest jeszcze bardziej szalony niż Jérémy Scatena! »

Alix Collombon: „Jaka jest Twoja sygnatura gry w padel ? "

Ben Tison : „Moja popisowa gra, waham się między dwoma: albo siatką rozbicia, ponieważ myślę, że mam ją od pierwszego dnia, a moim dwuręcznym bekhendem, którego wszyscy przegapiają. »

Ben Tison: „Kiedy myślisz, że padel na igrzyskach olimpijskich? »

Alix Collombon : „Chcę być obiektywny, chcę, żeby stało się to jak najszybciej. To marzenie nas wszystkich. Teraz istnieje kilka kryteriów, które należy spełnić, aby sport mógł wejść na igrzyska olimpijskie. Zobacz, jak padel ostatnio mam duże nadzieje, że za 8 lat to się uda. »

Ben Tison: „Jaki jest twój ulubiony ruch? »

Alix Collombon : „To nie jest imponujący strzał, ale to moje bandeja w centrum, co pozwala mojemu partnerowi wejść i zakończyć punkt. To strzał, który lubię, bo czuję, że jest asystą. »

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.