Alix Collombon i Nicole Traviesa ukłoniły się 7 / 6 7 / 5 w XNUMX/XNUMX finału Estrella Damm Barcelona Master of World Padel Tour naprzeciw Llaguno / Amatriain.

Porażka oczywiście pełna nadziei dla Alix i Nicole z jedną z najlepszych par na świecie, rozstawioną z numerem 6, graczami przyzwyczajonymi do ważnych spotkań World Padel Tour.

Ale w wyniku tego Alix Collombonjako konkurent, którym jest, nie może być zadowolony : „Celem nie było osiągnięcie najlepszego możliwego wyniku, ale zwycięstwo!”

Biorąc pod uwagę wygląd meczu, francusko-hiszpańska para miała rację, aby w to uwierzyć. Prowadzenie 4/2 40/0 w pierwszym secie po ich podaniu, Collombon / Traviesa kończy się załamaniem w punto de oro. Utracone okazje, które ożywiają Hiszpanów, którzy w końcu wygrali pierwszego seta w tie-breaku, ponownie wisząc tam (7 punktów do 5).

collombon traviesa volée

Nicole i Alix to zrobiły także kombi w kieszeni w drugiej, ale kilka punktów, które mogły wstrząsnąć spotkaniem, wywróciło się po drugiej stronie: „W obliczu tych par brakuje nam bycia zabójcami wszystkich nadarzających się okazji. Nadal mieliśmy bardzo dobry mecz, z wieloma pozytywami, za każdym razem jesteśmy bliżej, będziemy dalej pracować w tym kierunku!" mówi Alix.

Ta sama historia po stronie trenera drużyny Francji, Robin Haziza, obecny, aby zobaczyć graczy: „Alix i Nicole zagrali naprawdę dobrą grę. Odrobina napięcia i dekoncentracji w kluczowych momentach przenosi grę na stronę bardziej doświadczonej pary. Na wolnym boisku, w obliczu graczy, którzy dobrze sobie radzą, ale też nie bardzo bolą, wymagałoby to czasem trochę więcej wyobraźni, fantazji. Będziemy pamiętać, że gra jako całość była na bardzo wysokim poziomie, co dobrze wróży na przyszłość! ”

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!