Kto to powiedział Cyril Hanouna jako jedyny grał z partnerami wyraźnie lepszymi od niego? Choć jest zawodnikiem padel najbardziej znany we Francji, nie jest jedynym, który oferuje sobie partnera na wysokim szczeblu.

Na każdym poziomie możesz kupić usługi silniejszego gracza z różnych powodów:

  • uczyć się,
  • aby uzyskać lepszą pozycję w rankingu,
  • aby zaoszczędzić czas i uzyskać ranking bardziej dostosowany do Twojego rzeczywistego poziomu,
  • jako część zakładu lub gry.

Tak naprawdę nie chodzi tu o ego, ale raczej o to, aby w pełni cieszyć się tym doświadczeniem i mieć szansę na grę nie tylko z graczem na wyższym poziomie, ale także przeciwko silniejszym przeciwnikom. Czy nie w ten sposób postępujemy?

We Francji np. do 2023 roku w turniejach P250 obserwowano wiele par „hybrydowych”. Zazwyczaj nauczyciel lub czołowy gracz był łączony w parę z graczem początkującym lub średniozaawansowanym.

W takich przypadkach uczeń płaci nauczycielowi za udział w turnieju. Wysokość kwoty zależy od czasu spędzonego na korcie, ale także od wyniku. Jeśli para nie wyjdzie z basenów, cena zazwyczaj waha się pomiędzy 150 a 500 euro.

Im dalej para awansuje w turnieju, tym bardziej może wzrosnąć część zmienna wynagrodzenia, zwłaszcza że nagroda pieniężna często trafia do nauczyciela, nawet jeśli w przypadku P500 nie ma już żadnej obowiązkowej.

Koszt posiadania profesjonalisty lub trenera zależy od kilku czynników:

  • poziom i ranking trenera/profesjonalisty,
  • poziom ucznia: im bardziej początkujący, tym więcej zapłacą.
  • ponadto, jeśli student jest osobą publiczną, stawki te mogą zostać obniżone lub nawet anulowane.

W ostatnich miesiącach pary hybrydowe zniknęły z P250, ale pojawiają się ponownie w P500, ponieważ gracze z francuskiej pierwszej 500 nie mają już autoryzacji w P250. Jednak nawet jeśli ogólny poziom P500 spadł, szczególnie wraz z końcem nagród pieniężnych, kategoria ta pozostaje wyzwaniem dla tych par hybrydowych.

Na poziomie międzynarodowym, zdarza się również, że gracze płacą za partnerów o wyższej randze. Warunki tych stowarzyszeń są bardzo zróżnicowane i często obejmują:

  • pokrycie kosztów transportu, a czasami wysokich kosztów, takich jak zakwaterowanie
  • pełna wypłata nagrody pieniężnej partnerowi,
  • czasem gwarancja, co oznacza, że ​​nawet w przypadku porażki w pierwszej turze partner znajdujący się wyżej w rankingu otrzyma premię, choć wymaga to znacznej różnicy poziomów.

Więcej informacji na ten temat w naszym wywiadzie z Jérémym Scateną:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.