Le padel nie był jeszcze demokratyczny Fernando Belasteguin świeciło już na zboczach. Tylko 20 rokuBela był już uważany za jednego z najlepszych zawodników w Argentynie. Dopiero w 2002 r 23 rokuwszedł na najwyższe miejsce w światowych rankingach, gdzie pozostał ponad 13 lat.

Aby osiągnąć tę rangę i przez całą swoją karierę, Bela była w towarzystwie najlepszych graczy Historii. Szybki przegląd osób, które udostępniły utwór „Bossowi”.

Fernando Belasteguin wśród juniorów

Fernando Belasteguin odkrywa padel w 1990 roku, gdy miał zaledwie 10 lat. Najpierw spróbował, zafascynowany piłką nożną padel kiedy klub Atlético Gral miasta Pehuajo, w prowincji Buenos Aires otwiera kilka szlaków padel. Następnie zostaje odkryty przez ojca Matí i Godo Diaz .

W kategorii juniorów będzie grał do 15. roku życia. W tym okresie będzie miał czterech partnerów : Mauro Ferracci (1990-1991), Lucio Ranocchia (1992) i oczywiście Matí i Godo Díaz (1993-1997). To właśnie od tego momentu stał się profesjonalnym graczem, ma tylko 15 lat.

W 1998 roku zagra u boku Matiego w Pucharze Świata w Mar Del Plata, zanim po raz pierwszy przejdzie na emeryturę.

Fernando Belasteguina Mattiego Diaza

Napastnik Juan-Martin Diaz

W 1999 roku, kiedy wycofał się z padel, z Belą kontaktuje się Roby Gattiker, najlepszy argentyński zawodnik. Roby proponuje swojemu młodemu rodakowi wycieczkę po Hiszpanii. Fernando przyjmie wyzwanie, a następnie udostępni utwór Alejandro Sanz, przed powrotem do obiegu zawodowego. Tym razem będzie obok Guillermo Demianiuk. W 2000 roku obaj panowie utworzyli jedną z najlepszych par na świecie, zaraz za parą Gaby Reca / Sebastian Nerone.

W 2001 roku Fer' dokonał kolejnej zmiany partnera. Tym razem z Hiszpanem Pablo Martinez Semprún że go znajdziemy. Zwyciężyła para hiszpańsko-argentyńska pięć tytułów łącznie w tym sezonie i zajął drugie miejsce w rankingu, za nim Juan Martín Díaz et Hernán Auguste.

Demianuk – Bela

Fernando Belasteguin / Juan Martin Diaz, najlepsza para w historii

W 2002 roku świat padel wkrótce doświadczy prawdziwej rewolucji, gdy Bela połączy siły Juan Martín Díaz. Razem obaj panowie pozostaną na szczycie przez długi czas trzynaście kolejnych lat, utrzymując rekord niepokonanej drużyny od 1 roku i 9 miesięcy bez porażki. JMD i Bela wygrywają 22 turnieje z rzędu w okresie od września 2005 r. do czerwca 2007 r.

Razem dwaj przyjaciele wygrali wszystko i po prostu panowali nad światem padel światowy. To para z największą długowiecznością na zawodowym ringu wśród mężczyzn.

Bela Diaz 2005

Pablo Lima i utrata tronu

W 2015 roku zniknęła legendarna para Diaz / Belasteguin, na rzecz nowego stowarzyszenia: Pablo Lima /Fernando Belasteguin. Wraz z Brazylijką Bela pozostaje na najwyższym stopniu podium, zdobywając serię koronacji. W następnym roku Fernando Belasteguin otrzymał za swoje wyróżnienie 15 kolejnych lat jako numer 1.

Pamiętaj, że podczas dwóch turniejów udostępni utwór m.in Willy Lahoz, w związku z kontuzją Pabla Limy, w 2015 roku. Dwa turnieje wygrane przez prowizoryczną parę hiszpańsko-argentyńską.

Jednak w przypadku Pabla Limy sytuacja liderów numer 1 na świecie staje się coraz trudniejsza, a wśród nich pojawia się coraz więcej nowych par, zwłaszcza Gutierreza/Navarro.

Na to, co nieuniknione: król Bela straci tron, będziemy musieli poczekać do 2018 roku. Po kilku kontuzjach i kilku nieobecnościach Argentyńczyk został okradziony z pierwszego miejsca w rankingu przez Maxi Sancheza et Sanyo Gutierreza.

W 2019 roku, po słabych wynikach u boku Pabla Limy, emblematyczna para zdecydowała się z kolei na rozstanie.

ŁZY-BELA-LIMA-780x405

Era Tapii/Gutiérreza/Coello

Po rozstaniu z Pablo Limą Fernando Belasteguin będzie miał szereg partnerów w 2019 i 2022 r. Znajdziemy go w szczególności obokAgustin Tapia, z którym pozostanie do końca 2020 roku (roku COVID). Obaj rodacy zajęli piąte miejsce w rankingach i zdobyli kilka tytułów, w tym pamiętny finał mistrzowski na Minorce, ich wspólny turniej finałowy w 2020 roku, przeciwko ówczesnym numerom 1, Lebron / Galanw antologii tie-break: 6/3 7/6 (22).

Następnie udostępni utwór Sanyo Gutierrez ale to potrwa tylko kilka miesięcy. W połowie 2021 roku para jest już w separacji, a teraz król Bela ogłasza swojego nowego partnera: Arturo Coello.

Para Coello/Belasteguin cieszy się dużą popularnością wśród fanów. TO Król Artur bawić się "jego mentorem” i wspólnie młodsi i starsi drażnią najlepsze pary świata, zdobywając kilka tytułów, m.in. Miamiz początkiem sezonu 2022.

Coello Belasteguin Meksyk PP 2022

Kolejność partnerów

Po rozstaniu z Arturo Coello pod koniec 2022 roku Fernando Belasteguin ma trudności z rozstaniem się z innym partnerem. Na początku 2023 roku ponownie udostępnia utwór z Sanyo Gutierrez. Jednak wystarczy kilka turniejów, aby ponownie się rozdzielili. Przecież ta dwójka nie była przeznaczona do wspólnej zabawy....

Fernando skupia się na młodszym zawodniku, Mike'a Yanguasa. Niestety obaj panowie w 2023 roku nie rozegrają wspólnie wielu turniejów, gdyż kontuzja wykluczy weterana ze stoków na kilka miesięcy. Para przetrwa do końca sezonu, przed planowanym na koniec 2024 roku rozstaniem i ogłoszeniem przejścia na emeryturę.

Co więcej, miniony rok nie zaczął się zbyt dobrze dla Argentyńczyka. Zaczął od Lucho Capra ale wyników nie było. Rozdzielenie obu drużyn zajęło zaledwie trzy turnieje. Wreszcie jest z Juan Tello teraz, gdy król Bela dzieli tor, spychając go z powrotem w prawo!

Tello Bela Sewilla

W sumie Fernando Belasteguin będzie zatem miał 16 partnerów przez całą karierę! Czy przeżyje kolejną, czy zakończy karierę na prawo od „Gato Tello?”

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.