To pytanie, które często pojawia się wśród fanów: na ile pieniędzy gracze mogą się spodziewać padel ?

Rosną nagrody pieniężne

Le padel rozwija się na całym świecie i można się zastanawiać, czy profesjonalni gracze również odnoszą korzyści z tego wzrostu. Odpowiedź brzmi tak ! Rzeczywiście, wraz z pojawieniem się nowego aktora Premier Padel, wraz ze wzrostem nagród pieniężnych w APT i harmonizacją mężczyzn i kobiet w WPT, możemy powiedzieć, że nagrody graczy wzrosną w tym roku!.

Zgadzamy się, wciąż jesteśmy bardzo, bardzo daleko od tenisa, stuletniego i globalnego sportu, ale profesjonalnych graczy padel nigdy nie zarabiali na życie tak dobrze, jak obecnie. Chwila najlepszy wygrał w zeszłym sezonie 113 595 euro, mogą liczyć na czterokrotne zwiększenie tej kwoty w tym roku wraz z przybyciem Premier Padel oraz pojawienie się nagród finansowych na mistrzostwach świata. Nieco to samo dotyczy dziewczyn, które zarabiały prawie trzy razy mniej niż ich koledzy płci męskiej i dzięki temu będą w stanie potroić swoje dochody w tym sezonie!

Najlepszy około miliona?

Juan Lebron Ale Galan WPT Alicante Open 2022

Oczywiście gracze nie polegają tylko na nagrodach pieniężnych i często to sponsorzy zajmują największą część ich dochodów. Chociaż trudno jest dokładnie wiedzieć, ile różne firmy oferują graczom do reklamowania się, źródła zbliżone do Padel Magazine szacują, że najlepsi mogą liczyć na zebranie około miliona euro rocznie od sponsorów. Liczby, które dotyczą bardzo małej grupy graczy i bardzo szybko spadają. W przypadku dziewcząt kwoty byłyby co najmniej trzykrotnie niższe.

W przypadku graczy, którzy nie należą do światowej elity, kwoty są znacznie niższe (mówilibyśmy o około 100 000 euro na sponsorów dla najbardziej obiecujących graczy znajdujących się między 20. a 30. miejscem), a c. Jest to jeszcze bardziej w przypadku ci, którzy nie są obcokrajowcami. Rzeczywiście, zawsze łatwiej jest znaleźć sponsorów, gdy jest się numerem 1 we Francji, Szwecji czy we Włoszech, niż gdy jest się 50. hiszpańskim graczem… A poza światową listą Top 100, wielu graczy wciąż musi udzielać lekcji, aby być w stanie przejść na wszystkie turnieje.

Rzeczywiście, trzeba zdać sobie sprawę, że jeśli znów warunki się poprawią, zawodnicy ponoszą duże wydatki między swoim sztabem (trener padel, trenera fizycznego, mentalnego, dietetyka itp.), wycieczek i hoteli, które nie zawsze są płatne, a podawane kwoty są brutto. Dlatego dla wielu nadal bardzo skomplikowane jest związanie końca z końcem.

Podsumowując, rozumiemy, że kilka gwiazd padel zarabiać na bardzo wygodnym życiu, ale nadal jest to trudne dla tych, którzy nie są częścią tej elity, nawet jeśli sytuacja stale się poprawia!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.