W Monako, tradycyjnie zorientowanym na sport kraju, wszystko jest gotowe na jedną z największych imprez sezonu Padel, Monte-Carlo Padel Master - World Championship Tour World Padel Tour (WPT) - która odbędzie się od 6 do 11 wrzesień.

Ten turniej, który odbył się po raz pierwszy we wrześniu 2015, umacnia swoją obecność i potwierdza Monako jako istotny krok w rocznym kalendarzu WPT, z którego korzystają miliony entuzjastów wiosłowania i profesjonalistów, którzy co roku śledzą wszystkie etapy obwód.

Wielką nowością w tej edycji 2016 jest stworzenie Trophy Fabrice Pastor, który będzie miał szansę wyróżnić zwycięzców Master of Monaco. Trofeum zostało stworzone wyłącznie przez dom jubilerski Cartier dla pana Fabrice Pastora, założyciela Monte-Carlo International Sports, organizatora i promotora Monte-Carlo Padel Master. W ten sam sposób ta edycja będzie się liczyć z kobiecym turniejem, podobnie jak wszyscy Mistrzowie toru.

Dzięki staraniom Monte-Carlo International Sports najlepsi gracze na świecie spotkają się w kultowym Chapiteau w Fontvieille, interdyscyplinarnej przestrzeni, która zostanie specjalnie przygotowana na tę okazję. W ten sposób zostaną zainstalowane dwa korty, jeden w środku do gry w turnieju i PRO-AM, a drugi na zewnątrz, aby służyć jako miejsce rozgrzewki dla graczy i do różnych działań. Pierwsze mecze kobiet odbędą się w Padel Soleil Tennis Club w Beausoleil.

Fabrice Pastor, dyrektor generalny i promotor Monte-Carlo International Sports, jest źródłem tego dużego projektu. Przedsiębiorca i gracz padel od lat zaangażowany jest w rozwój tego sportu w Księstwie Monako i na świecie. Wśród działań zainicjowanych przez Monte-Carlo International Sports: sponsoring profesjonalnych graczy; otwarcie klubu Padel na Lazurowym Wybrzeżu i wsparcie dla wiosła dla kobiet.

Bez wątpienia Monte-Carlo Padel Master będzie jedną z największych imprez roku i wyjątkową okazją dla wszystkich przyjaciół Padel, aby wziąć udział w wydarzeniu sportowym w pięknym mieście. Wpisy są już w sprzedaży na stronie wydarzenia montecarlopadelmaster.com.

czynności wstępne
Termin rejestracji Mistrza Monte-Carlo Padel dla lokalnych graczy kończy się we wtorek 17 sierpnia, o godzinie 19 (rejestracja na stronie: http://montecarlopadelmaster.com/inscription/). Wstępne rundy turnieju odbędą się w weekend 2 we wrześniu 4 w klubie tenisowym Padel Soleil. Wszyscy pozostali uczestnicy muszą zarejestrować się na oficjalnej stronie World Padel Tour.

Monte Carlo Padel Master
Kontakt dla prasy: Marina Martin-Ballestero - Tel: + 34 696 423144 - e-mail: presse@mcinternationalsports.com
Strona internetowa: montecarlopadelmaster.com
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.