Sądy są stale modernizowane i ulepszane. Niemniej jednak padel może być traumatycznym sportem dla stawów. Dlatego musi chronić przed urazami grać w najlepszych warunkach.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest posiadanie minimum kondycji fizycznej. Pomiędzy okresami wsparcia i tam iz powrotem serce jest ogromnie napięte. Aby zarobić, musisz popracować nad swoim cardio. Ponadto, niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy grasz w trybie rywalizacji, wybór materiału ma zasadnicze znaczenie.

Zapytany przez Corriere dello SportLuca La Verde, specjalista ortopedii i traumatologii, wyjaśnia: „Przede wszystkim nie oszczędzaj na jakości swojego sprzętu. Często zawodnik amator lekko wybiera rakietę, nie mając wiedzy na temat wagi i materiału, co może powodować poważne problemy z ramieniem z powodu wibracji. Ciężki, niezrównoważony pala i brak wyściółki powodują zapalenie ścięgien łokcia i śródręcza ”.

Podłoga bólu urazu Bela

Wyeliminuj wibracje

Jak uniknąć słynnego „padel łokieć ”? W przypadku specjalisty konieczne jest podjęcie podstawowych środków ostrożności: „Włókno węglowe w rakietach śnieżnych jest dobrym materiałem, aby zapobiegać urazom, podobnie jak Uchwyt Hesacore który eliminuje wibracje i ogranicza urazy ramienia ”. W przypadku zapalenia ścięgien możliwe jest szybsze wyzdrowienie niż wcześniej. W ten sposób medycyna regeneracyjna i ortopedia mogą łączyć się, aby przyspieszyć proces gojenia: „Obie służą do regeneracji tkanki. Na przykład infiltracje kwasu hialuronowego i osocza (bogatego w płytki krwi) są doskonałe. Uszkodzenia chrząstki kostek i kolan można leczyć za pomocą komórek macierzystych ”.

Rozgrzej się inteligentnie

Fizjoterapeuta w Sportkinetic Area w Rzymie, Manuele Lucarelli wyjaśnia, że ​​to zapobieganie kontuzjom robi różnicę: „Musi być skoncentrowany na równowadze między agonistycznymi i antagonistycznymi mięśniami górnego pasa, specyficznym wzmocnieniu pośladków, mięśnia czworogłowego, tricepsa łydkowego i odpowiedniej kontroli neuromotorycznej”. Celem jest praca nad stawami barku, dolnej części pleców i miednicy.

Wiemy, jak padel może stać się uzależniający! Jednak jest jak wszystko: potrzebujesz umiaru. „Zawsze dobrze jest zmieniać dzień odpoczynku między dwoma meczami”, radzi lekarz. Dobra rozgrzewka, dobre przygotowanie wcześniej i zostaniesz przemieniony!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)