Komisja techniczna Międzynarodowej Federacji Padel (FIP) jest odpowiedzialny za doradzanie i przedstawianie rekomendacji Zarządowi we wszystkich kwestiach technicznych dotyczących padel. Komisja ta musi śledzić ewolucję konkretnego sprzętu i technologii, aby regularnie sprawdzać bezpieczeństwo, jakość, pełne stosowanie zasad i przepisów oraz potrzebę wprowadzania zmian. Z głównymi celami: ochrona i optymalizacja charakteru gry padel na wszystkich poziomach.

Pierwszy certyfikat wydany przez komisję techniczną FIP dotyczy piłek. Wszystkie firmy posiadające markę lub model padel zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu dla swoich produktów i wykorzystaniem „Padel Ball FIP Approved”, musi przeprowadzić odpowiednie badanie laboratoryjne. Tylko kule padel zatwierdzone przez tę Komisję Techniczną muszą być używane w oficjalnych zawodach, takich jak mistrzostwa organizowane przez FIP i oficjalne turnieje zawarte w oficjalnym kalendarzu FIP. Koszty są następujące:

  • Koszt badań laboratoryjnych: skontaktuj się bezpośrednio z akredytowanymi laboratoriami.
  • Koszt użytkowania logotypu „FIP APPROVED” (roczny)
    • Pierwszy model marki: 1500€
    • Drugi model marki: 1000€
    • Kolejne modele marki: 500€

W najbliższej przyszłości FIP będzie wymagać dalszych certyfikacji w zakresie innych parametrów, takich jak rakiety i nawierzchnia kortów, szklane ściany i ogrodzenia, zabezpieczenia, siatki i akcesoria do kortów.

Aby uzyskać wszystkie szczegóły techniczne, zajrzyj, klikając ICI.

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.