Le padel to sport bardzo mentalny, w którym czasami trzeba zrobić sobie małą przerwę, aby móc odzyskać zmysły lub oddech! Czasami też chcemy trochę przełamać rytm, na przykład przeciwko rywalom, którzy idą do przodu i są pewni siebie.

Zwykle jednak gracze muszą przemieszczać się pomiędzy punktami, dlatego czasami konieczne jest znalezienie drobnych podstępów, aby zaoszczędzić czas. Jak zobaczysz, dwa wyróżniają się na tle pozostałych!

Serwetka

Jest to z pewnością technika najczęściej używana przez profesjonalnych graczy. Sprawa trwała, gracz chce poświęcić trochę czasu i dlatego wybierze wymówkę, że się poci, aby zdjąć ręcznik z ławki i wytrzeć ręce i twarz. Korzysta z okazji, aby całkowicie oczyścić umysł, zapomnieć o wcześniejszych frustracjach i zacząć od nowa.

But

Buty Agustin Tapia Nox AT10 Pro czarno-czerwone

Po pewnym czasie sędzia może zacząć się denerwować, gdy któryś z aktorów trochę za często sięga po ręcznik. Dobrym sposobem na poświęcenie trochę czasu może być ponowne zawiązanie sznurowadeł, a raczej ich rozwiązanie, aby je ponownie zawiązać! Gracz spędza trochę czasu w kucaniu, łapie oddech i nabierze sił, może nawet udawać, że nie jest biegły w ćwiczeniu sznurówek, i w ten sposób może ofiarować swojej parze trzydzieści cennych sekund.

Reszta…

Możliwych jest wiele innych sposobów na zaoszczędzenie czasu: ponowne założenie soczewki, problem z okularami u tych, którzy ich używają, pójście na drinka, gdy jest gorąco, prośba o przejrzenie fragmentu filmu, nawet jeśli wiesz, że zgubiłem się... Widzimy nawet graczy rozmawiających ze swoimi partnerami, następnie udających się do serwisu, a następnie wracających, aby powiedzieć słowo swojemu koledze z drużyny... W końcu, rozumiecie, możemy użyć wielu technik, aby wydłużyć przerwy między punktami!

Marta Marrero Aranzazu Osoro Bordeaux P2

Pamiętaj jednak, aby używać ich z umiarem. Jeśli padel pozostaje wojną mentalną na pewnym poziomie, nadal musimy starać się zachować zasady fair play!

A Ty, jakie są Twoje ulubione wymówki, aby zaoszczędzić czas? Czy denerwuje Cię, gdy twoi przeciwnicy przeciągają trochę za długo między wymianami?

Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.