Ciekawe pytanie, ponieważ w przeciwieństwie do tenisa korytarze nie istnieją. Zostaw w swojej torbie swoje asy, zwycięskie zwroty, swoje punkty w rakietach śnieżnych 2. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na odpowiedni moment, aby przejść do ofensywy.

Obszary ataku

W przeciwieństwie do tenisa atakowanie linii bazowej jest raczej rzadkie. W tym momencie przeciwnicy najczęściej utkną w sieci. Taktycznie opcja lob jest hitem, który będzie odtwarzany w większości przypadków.

Ponieważ jeśli istnieje jeden obszar, który musi absolutnie zająć, aby zaatakować twoich przeciwników, jest to sieć.

« Para trzymająca siatkę trzyma w ręku swoje przeznaczenie ”. Ten obszar pozwoli ci zdobyć punkt zwycięstwa lub winić.

Zasadniczo, gdy para znajduje się w pozycji atakującej (a zatem i w siatce), druga para znajduje się w pozycji obronnej (a zatem w stylu grzbietowym).

Twoim celem będzie zdobycie siatki, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Uwaga: pamiętaj, że musisz jechać parami i jeśli to możliwe na tej samej linii.

Strzały szturmowe

Wytnij odcinki i strzały będą twoją główną bronią do ukończenia punktu.

Ale znowu, padel różni się od tenisa tym, że zwykle wymaga kilku ataków, aby ukończyć punkt.

Przed ostatnim ciosem przejdzie on przez fazę destabilizacji twoich przeciwników.

Po pierwsze, wycięte woleji będą miały na celu utrudnianie przeciwnikom niskim odbiciem. Uderzając w szkło, piłka następnie spadnie w kierunku ziemi. Jest taki efekt, jaki daje piłka, ale musisz także znaleźć obszary do gry. Można przeszukiwać 2 obszary:

  • Skrzyżowana mucha, której celem będzie znalezienie ścian bocznych lub dolnej
  • leć w środku, aby przeszukać środkową ścianę

Co kończy się występować?

Istnieje kilka rodzajów ofensywnych salw: vibora (efekt uboczny), bandeja (uderzenie płaskowyżu) lub uderzenie. Każda sytuacja ma swoje własne ujęcie. Będziesz jednak musiał skupić się na głównym ruchu: Bandeja. To cios, którego celem jest zepchnięcie przeciwników na dno i przygotowanie punktu.

Smash to najlepszy strzał. On musi być zwycięzcą. Wyprowadzenie piłki z boiska to idealna opcja. Ale uwaga, jeśli piłka pozostanie na boisku, przeciwnicy mogą skorzystać z okazji, aby oddać swój strzał przeciwko tobie. Jeśli znajdujesz się w odległości większej niż 3 od siatki, taśma z pewnością będzie najbardziej odpowiednią opcją.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.