Ciekawe pytanie, ponieważ w przeciwieństwie do tenisa korytarze nie istnieją. Zostaw w swojej torbie swoje asy, zwycięskie zwroty, swoje punkty w rakietach śnieżnych 2. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na odpowiedni moment, aby przejść do ofensywy.

Obszary ataku

W przeciwieństwie do tenisa atakowanie linii bazowej jest raczej rzadkie. W tym momencie przeciwnicy najczęściej utkną w sieci. Taktycznie opcja lob jest hitem, który będzie odtwarzany w większości przypadków.

Ponieważ jeśli istnieje jeden obszar, który musi absolutnie zająć, aby zaatakować twoich przeciwników, jest to sieć.

« Para trzymająca siatkę trzyma w ręku swoje przeznaczenie ”. Ten obszar pozwoli ci zdobyć punkt zwycięstwa lub winić.

Zasadniczo, gdy para znajduje się w pozycji atakującej (a zatem i w siatce), druga para znajduje się w pozycji obronnej (a zatem w stylu grzbietowym).

Twoim celem będzie zdobycie siatki, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Ostrzeżenie: Pamiętaj, aby przejść do dwóch i, jeśli to możliwe, na tej samej linii.

Strzały szturmowe

Wytnij odcinki i strzały będą twoją główną bronią do ukończenia punktu.

Ale znowu, padel różni się od tenisa tym, że zwykle wymaga kilku ataków, aby ukończyć punkt.

Przed ostatnim ciosem przejdzie on przez fazę destabilizacji twoich przeciwników.

Po pierwsze, salwowane końce będą miały na celu przeszkodzenie przeciwnikom z niskim odbiciem. Klepiąc szklankę, kula następnie pieknie się o ziemię. Piłka ma taki efekt, ale musimy także znaleźć obszary do gry. Obszary 2 można przeszukiwać:

  • Skrzyżowana mucha, której celem będzie znalezienie ścian bocznych lub dolnej
  • leć w środku, aby przeszukać środkową ścianę

Co skradziono?

Istnieje kilka rodzajów ataków ofensywnych: Wibracja (efekt uboczny), pasek (Taca na smash) lub smash. W każdej sytuacji jego strzał. Musisz jednak skupić się na głównym ujęciu: Bandeja. Jest to rozcięcie, którego celem jest odepchnięcie przeciwników na dole i przygotowanie punktu.

Smash to najlepszy strzał. On musi być zwycięzcą. Wyprowadzenie piłki z boiska to idealna opcja. Ale uwaga, jeśli piłka pozostanie na boisku, przeciwnicy mogą skorzystać z okazji, aby oddać swój strzał przeciwko tobie. Jeśli znajdujesz się w odległości większej niż 3 od siatki, taśma z pewnością będzie najbardziej odpowiednią opcją.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.