[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel oferują nam techniczne i taktyczne tematy na temat Padel. Regularne referencje dzięki profesjonalnemu zespołowi ADIDAS.[/ box]

Jaime Rey, jeden z profesjonalnych graczy padel z drużyny Adidasa Padel wraca do tematu, który dotyczy nas wszystkich: jak rozgrywać kluczowe punkty padel ?

Te kluczowe punkty to słynne gry, w których wszystko rozgrywa się w jednym punkcie i to może nam uciec.

Spróbujemy tutaj znaleźć dobre maniery, aby uniknąć kilku nieprzespanych nocy frustracji ...

1 / The stężenie: podstawowy czynnik, kiedy dochodzimy do tych decydujących chwil. Łatwo jednak powiedzieć, że teraz jest czas, aby skupić się na celu i nie zgubić się, myśląc o czymś innym, na przykład, lub rozglądając się. Musimy też dokładnie wiedzieć, na jakim etapie gry jesteśmy. Ile razy graliśmy w grę, nie znając prawdziwego wyniku? Jeśli jeden z graczy prosi o wynik, dzieje się tak, ponieważ ten gracz nie jest zbyt skupiony.

2 / The tactique : Jeśli jest dobry czas, w którym możemy poświęcić trochę czasu, ważne są punkty. Porozmawiaj ze swoim partnerem przed rozpoczęciem tego punktu. Ustaw kurs do naśladowania, aby nie przejść w nieznane. Łatwiej jest skupić się na punkcie o ustalonym planie niż wejść w ten punkt ze stresem i nie wiedząc, co dokładnie zrobić. Taktyka, choć być może nie tak skuteczna, może uspokoić i uczynić nas lepszymi w tych decydujących kwestiach.

3 / Strikes: Postaraj się szybko ocenić, co zadziałało, i skoncentruj się na tym. Łatwiej będzie rozwiązać ten decydujący punkt.

Słabe punkty: musimy wiedzieć, jakie są słabe punkty naszych przeciwników. Brak gry w strefie komfortu prawdopodobnie zwiększy presję w przeciwnych szeregach.

Długie punkty: Niekoniecznie trzeba panikować i szybko próbować rozstrzygnąć sprawę, bo choć raz wina na pewno będzie. Najpierw postaraj się, aby punkt był ostatni, aby przetestować przeciwników. Oczywiście nie bądź zbyt defensywny ani zbyt późno, w przeciwnym razie to ty zostaniesz zaatakowany i poddany presji. Ale trudno znaleźć właściwą równowagę ...

 

Jakie ćwiczenia pozwolą Ci trenować na tych punktach caliente?

- Ćwiczenie 1: Możemy grać w rzeczywiste sytuacje w grze, zaczynając gry na 15/40, 30/30, 0/40.

 

- Ćwiczenie 2:  Jeśli para popełnia niewymuszone błędy 2, przegrywa grę. Ćwiczenie to można również wykonać na poziomie indywidualnym.

- Ćwiczenie 3: Możemy ćwiczyć kontrolę nad piłką równolegle lub na krzyż. Ćwiczenia tego typu należy wykonywać kilkoma piłkami i bez kosza, aby zawodnicy byli naprawdę skupieni w każdym punkcie.

- Ćwiczenie 4: Zagraj w tie-breaku za 7 punktów na warunkach opisanych powyżej.

Mówiąc bardziej ogólnie, chodzi o to, aby ćwiczyć, aby nie „drżeć” w ważnych punktach. Dlatego musimy tworzyć sytuacje w grze, aby były bardziej efektywne, gdy dzieje się to w sytuacji w grze. Chodzi o to, aby zmniejszyć perwersyjne skutki stresu, nawet jeśli nigdy nie będzie cudownego rozwiązania dla drżącego ramienia. „Zakłady” / „wewnętrzne wydarzenia lub zawody organizowane przez kluby”, a nawet niektóre używane programy mogą pomóc ...

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.