[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel proponujemy techniczne i taktyczne tematy na Padel. Regularne referencje dzięki jego zespołowi pro ADIDAS.[/ box]

Jaime Rey, jeden z zawodników padla z zespołu Adidas Padel powraca do tematu, który dotyczy nas wszystkich: Jak grać w padla z kluczowymi punktami?

Te kluczowe punkty to słynne gry, w których wszystko rozgrywa się w jednym punkcie i to może nam uciec.

Spróbujemy tutaj znaleźć dobre maniery, aby uniknąć kilku nieprzespanych nocy frustracji ...

1 / The stężenie: fundamentalny czynnik, kiedy dochodzimy do tych decydujących momentów. Łatwo powiedzieć, ale nadszedł czas, aby skupić się na celu i nie zbłądzić, myśląc o czymś innym lub na przykład rozglądając się. Musimy także dokładnie wiedzieć, gdzie jesteśmy w meczu. Ile razy graliśmy w mecz, nie znając faktycznego wyniku? Jeśli jeden z graczy poprosi o wynik, dzieje się tak, ponieważ ten gracz nie jest bardzo skoncentrowany.

2 / The tactique : Jeśli jest dobry czas, w którym możemy poświęcić trochę czasu, ważne są punkty. Porozmawiaj ze swoim partnerem przed rozpoczęciem tego punktu. Ustaw kurs do naśladowania, aby nie przejść w nieznane. Łatwiej jest skupić się na punkcie o ustalonym planie niż wejść w ten punkt ze stresem i nie wiedząc, co dokładnie zrobić. Taktyka, choć być może nie tak skuteczna, może uspokoić i uczynić nas lepszymi w tych decydujących kwestiach.

3 / Strikes: Postaraj się szybko ocenić, co zadziałało, i skoncentruj się na tym. Łatwiej będzie rozwiązać ten decydujący punkt.

- Słabe punkty: musimy wiedzieć, jakie są słabe punkty naszych przeciwników. Brak gry w strefie komfortu prawdopodobnie zwiększy presję w przeciwnych szeregach.

- Długie punkty: Nie musi to panikować i szybko wypróbować decydujący punkt, ponieważ tym razem z pewnością będzie wina. Postaraj się, aby punkt był ostatni, aby przetestować przeciwników. Oczywiście nie bądź zbyt defensywny ani zbyt długo czekający, w przeciwnym razie to ty zostaniesz zaatakowany i poddany presji. Ale trudno jest znaleźć właściwą równowagę ...

Jakie ćwiczenia wyszkolą cię w tych punktach caliente?

- Ćwiczenie 1: Możemy grać w rzeczywiste sytuacje, uruchamiając gry w 15 / 40, 30 / 30, 0 / 40.

- Ćwiczenie 2: Jeśli para popełnia niewymuszone błędy 2, przegrywa grę. Ćwiczenie to można również wykonać na poziomie indywidualnym.

- Ćwiczenie 3: Możemy ćwiczyć kontrolę piłki równolegle lub krzyżowo. Ten rodzaj ćwiczeń musi być wykonywany z kilkoma piłkami i bez kosza, aby gracze byli naprawdę skoncentrowani w każdym punkcie.

- Ćwiczenie 4: Zagraj w Tie-Break w punktach 7 na warunkach opisanych wcześniej.

Mówiąc bardziej ogólnie, chodzi o to, aby ćwiczyć brak „drżenia” w ważnych punktach. Dlatego konieczne jest tworzenie sytuacji w grze, aby były bardziej skuteczne, gdy dzieje się to w sytuacji meczowej. Chodzi o to, aby złagodzić negatywne skutki stresu, nawet jeśli na drżącym ramieniu nigdy nie będzie cudownego rozwiązania. „Zakłady” / „wydarzenia wewnętrzne lub zawody organizowane przez kluby”, a nawet niektóre użyte oprogramowanie może pomóc ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.