Uzyskanie licencji na padel od Francuskiej Federacji Tenisowej jest bardzo proste. Jeszcze więcej dla graczy, którzy mają już licencję na tenis. Rzeczywiście, z jedną licencją jesteś podłączony do pola tenisowego, ale także do tenisa plażowego i wiosła. Ponieważ FFT reprezentuje te sporty 3.

Aby uzyskać licencję na padel, po prostu poproś o nią bezpośrednio w swoim klubie. Koszt to 29 € i 20 € za mniej niż 18 lat. Pamiętaj, że stowarzyszenie, które czasami zarządza licencjami, może dodać kilka euro więcej za różne koszty operacyjne.

FFT ustanowiło również licencję na odkrycie. Pozwala sportowcom bezpiecznie odkryć padel lub plażę. To licencja, która obowiązuje przez 3 miesięcy.

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś związany z klubem, możesz uzyskać licencję bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej FFT. Koszt to 34 €.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.