Nie jest tajemnicą, że dawni dobrzy tenisiści często są dobrymi tenisistami. padel, Rzeczywiście, le padel a tenis to dwa sporty, które mają wiele wspólnego. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy są bardzo dobrzy w jednej dyscyplinie, dobrze radzą sobie w drugiej. Niemniej jednak nie jest to automatyczne, więc w tym artykule powiemy ci jak przejść z tenisa na padel.

Przełącz się z tenisa na padel z Anybuddy

Jak wielu graczy, Wypożyczalnia kortów sportowych Anybuddy również przeniosła się z tenisa na padel. 

Pierwotnie dedykowana tenisowi, usługa została rozszerzona na wszystkie sporty rakietowe, a w szczególności na: padel, który stał się drugim najpopularniejszym sportem w aplikacji. 

Dziś pole padel na trzy osoby we Francji można dokonać rezerwacji za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej, dostępnej na iOS et Androidlub na swojej stronie internetowej. Wystarczy zarejestrować się na platformie zarezerwować ziemię w pobliżu.

Anybuddy-Logo

Przejdźmy teraz do tematu, a mianowicie zostania dobrym graczem padel kiedy pochodzisz z tenisa.

Dobrze wykorzystaj ściany padel

Pierwszą uderzającą różnicą między tymi dwoma sportami jest oczywiście obecność ścian padel. A te nie służą do dekoracji! Musisz być w stanie skorzystać z tej funkcji. Osiągnąwszy pewien poziom, po prostu nie da się dobrze grać bez wiedzy, jak z nich korzystać.

W rzeczywistości jeden z głównych błędów popełnianych przez tenisistów, gdy zaczynają grać padel jest próba uderzenia piłki za wszelką cenę, zanim uderzy ona w szkło. Często wiąże się to ze strachem przed chybieniem piłki, jak w tenisie. Złoto, czekanie, aż piłka uderzy w szkło, często poprawia jakość. 

Podobnie na korcie tenisowym, wygrywające strzały są często bezpośrednio związane z siłą włożoną w uderzenie. Na padel, dzięki ścianom, potężne uderzenie może szybko zamienić się w łatwą do gry piłkę dla przeciwnika. Musisz zatem nauczyć się dobrze czytać grę, aby wiedzieć, ile siły włożyć i kiedy.

Pracuj nad różnymi rodzajami rozbić

Smash to bez wątpienia jedno z najbardziej skomplikowanych ujęć w padel. Istnieje również kilka typów, które różnią się między sobą pozycją zawodników na boisku i łatwością, z jaką mogą oddać strzał.

Le padel jest też bardziej „przewiewny” niż tenis. Dużo więcej punktów jest rozgrywanych nad ramieniem, często też loby. Jest więc wiele możliwości wykorzystania rozbić w padel, a nie wszystkie smecze rozgrywane są w celu zdobycia punktów.

W przeciwieństwie do tenisa, gdzie uderzenie idealnie kończy punkt, niektóre smecze są odtwarzane w padel w celu przygotowania punktu. Tak też jest w przypadku najbardziej emblematycznego ciosu padel : bandeja. A jeśli zaobserwujesz dobrzy gracze padel Uderz bandeja, zobaczysz tonie wkładają w to całej swojej siły! Celem jest zagranie dobrego pola, aby utrzymać pozycję przy siatce i za wszelką cenę uniknąć faulu.

Agustin Gutierrez bandeja Head Delta Pro 2022

Nie przeocz lobów?

Oto cios, który znajdujemy na padel i tenisa, ale kto? jest używany inaczej w obu sportach. Rzeczywiście, być może ze względu na swój wizerunek jako „ostatniej szansy” w tenisie, lob jest całkowicie podcięty wśród większości początkujących tenisistów. padel.

Jednak lob jest tak samo ważny jak uderzenie w padel, ale ma tę wadę, że nie jest tak „seksowna”. Oprócz, najlepsi gracze nie polegają wyłącznie na swoich niszczycielskich uderzeniach, ale kontratakuj dobrze i polegaj na wymuszonych błędach i punktach zdobytych z doskonałych lobów.

Więc kiedy już wiesz, jak się bronić i poprawnie używać lobu, padel wydaje ci się o wiele prostsze.

Dostosuj swoje ruchy między dwiema dyscyplinami

Z reguły tenisista porusza się po korcie ruchami bocznymi. Na padel jest odwrotnie! Jako padel gra się zawsze w deblu, szczególnie konieczne jest poruszanie się od przodu do tyłu.

A zatem poważny błąd popełniony przez tenisistów na korcie tenisowym padel jest z niedostosowanie się do wielkości terenu. Złoto do wygrania padel, musisz zdominować boisko, grając od tyłu do przodu. Nie musisz tylko stać przy siatce i próbować bronić wszystkich piłek w locie.

Teraz masz wszystkie klucze w ręku, aby wykorzystać swoją wiedzę na temat tenisa na stokach padel.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.