Francuska Federacja Tenisowa jest zachwycona ogłoszenie wczoraj przez Prezydenta RP miejscowego planu rozwoju sprzętu sportowego, który przewiduje utworzenie 5 tys. obiektów infrastruktury sportowej. W ramach tego programu państwo pomoże sfinansować budowę 000 nowych padel do 2024 roku.

„Związana z FFT od 2014 roku, padel jest dynamicznie rozwijająca się dyscyplina. Liczba graczy stale rośnie i obecnie wynosi blisko 245 000 graczy (w tym 130 000 stałych graczy i około 33 000 licencjobiorców), dla których 955 utworów padel rozłożone na 411 klubów.

Entuzjazm dla tej zabawnej i biesiadnej dyscypliny jest bardzo silny, a wsparcie państwa pozwoli sprostać rosnącym wymaganiom praktyków wszystkich pokoleń. Obecnie pod względem stawki sprzętowej nasz kraj znajduje się na poziomie 125 regularnych praktykujących na ścieżce padel (w porównaniu do 25 na kort, w tenisie). Przyspieszenie sprzętu jest zatem głównym problemem w całej Francji, umieszczonym w samym sercu projektu rozwojowego prowadzonego przez FFT we współpracy ze wszystkimi graczami w ekosystemie. Padel.

Najbardziej zaawansowane regiony na tym etapie to Occitanie i Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, z obszarem padel dla około 30 000 mieszkańców; inne, takie jak Ile de France, Bretania czy Centre-Val de Loire (z gruntami dla około 150 000 mieszkańców lub więcej), wręcz przeciwnie, wzywają do szczególnie silnego przyspieszenia swoich zdolności w nadchodzących latach ”.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.

Tagi