Oto oficjalny komunikat prasowy Francuska Federacja Tenisowa (FFT), dotyczące rozwoju padel W nadchodzących latach.

Arnaud Di Pasquale mianowany dyrektorem misji Padel w ramach FFT

Paryż, 29 marca 2021 r

Na wniosek prezesa Francuskiej Federacji Tenisowej Gillesa Morettona i po konsultacji z Arnaudem Clémentem, wiceprezesem ds. Wysokiego szczebla, integracji ewolucji DTN, francuskich drużyn i rozwoju padel, Komitet Wykonawczy powołuje Arnauda Di Pasquale na dyrektora Padel stworzony specjalnie przez FFT w celu przyspieszenia rozwoju tej nowej dyscypliny.

Arnaud Di Pasquale, prawdziwy pasjonat Padel, dyscyplina, którą pilnie praktykuje, wniesie swoje doświadczenie i wiedzę do wykonywania nowych funkcji. Pod bezpośrednią odpowiedzialnością Amélie Oudéa-Castéra, dyrektora generalnego, jego misją będzie w szczególności kierowanie nową strategią rozwoju Padel we Francji, pragnąc, aby FFT była uznawana za federację wszystkich klubów Padel. W ramach tego planu działania rozpocznie kilka projektów: stworzenie licencji Padel, niezbędne dla lepszego rozpoznania dyscypliny, zbudowania realnego wsparcia w pobliżu wszystkich klubów Padel lub rozwój szkoleń i edukacji w celu lepszego wspierania praktyki. W tym celu będzie polegać na know-how opracowanym przez FFT i ustanowi synergię z DTN, w szczególności w zakresie fizycznego i psychicznego przygotowania sportowców.

Arnaud Di Pasquale, który będzie ściśle współpracował z Międzynarodową Federacją Padel (FIP), będzie również dążyć do tego, aby Francja stała się prawdziwym liderem na scenie międzynarodowej i była w stanie organizować więcej międzynarodowych turniejów, co umożliwi większy wpływ na tę dyscyplinę.

W pełnym rozkwicie Padel, przystępna, zabawna i towarzyska dyscyplina, każdego roku przyciąga coraz więcej zwolenników i obecnie ma około 110 000 praktykujących we Francji, z czego 11 000 jest sklasyfikowanych. Ci ostatni korzystają z mnożenia boisk (838 we Francji), aby oddawać się swojej pasji w klubach FFT, z których 365 klubów ma boiska Padel.

42-letni Arnaud Di Pasquale, były zawodowy tenisista, wyróżnił się zdobyciem w szczególności brązowego medalu (w grze pojedynczej) na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, a także tytułu na głównym torze w Palermo w 1999 roku. Najlepszy ranking w swojej karierze uzyskał w 2000 roku, osiągając 39. miejsce na świecie. Po serii kontuzji zakończył karierę w 2006 roku. W 2010 roku został mianowany szefem wysokich rangą mężczyzn w DTN FFT, zanim objął stanowisko krajowego dyrektora technicznego w latach 2013-2017.

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że Arnaud Di Pasquale niesie ze sobą swoją pasję do Padel, przyjął tę misję. Dzięki swojemu doświadczeniu jako zawodnik na wysokim poziomie, ale także jako były DTN FFT, jestem przekonany, że z powodzeniem sprosta temu wspaniałemu wyzwaniu i będzie mógł wykorzystać ogromny potencjał tej dyscypliny w służbie naszego kluby ”, deklaruje Gilles Moretton, prezes FFT.

„Chciałbym podziękować Prezesowi FFT za zorganizowanie w zeszłym tygodniu oficjalnego spotkania Francuskiej Federacji Tenisowej i FIP. Bardzo się cieszę, że FFT chce nadać nowy impuls rozwojowi Padel we Francji. FIP rzeczywiście potrzebuje wsparcia Francji w swoim projekcie rozwoju ”, deklaruje Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel.

Niektóre dane na temat Padel we Francji

  • 11 000 graczy rankingowych.
  • 25 000 praktyków, do których odwołuje się FFT za pośrednictwem aplikacji Ten'Up
  • Około 110 000 osób ćwiczy Padel (Metropolia i za granicą)
  • Zawody: 1966 Padel w 2019, 1562 w 2020 pomimo ponad 3 miesięcy bez konkursów.
  • Liczba klubów z Padel wzrosła z 315 (od 1 marca 2020 r.) do 365 (od 1 marca 2021 r.).
  • 838 stron, do których istnieją odniesienia
Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.