W strefie VIP Chapiteau de Fontvieille odbyła się oficjalna prezentacja drugiej edycji Monte-Carlo Padel Master, etapu World Padel Tour. Fabrice Pastor Trophy, zaprojektowany przez Cartiera, przewodniczył ceremonii, którą poprowadził Fabrice Pastor, CEO Monte-Carlo International Sports (MCIS).

Po powitaniu graczy Pastor podkreślił znaczenie drugiej edycji, która liczy się w turnieju kobiet i wyjątkowym Trofeum, „zaszczyt, że Cartier chciał powiązać swój znak z tą dyscypliną i moim imieniem”.

Fabrice Pastor podkreślił także pracę wykonaną przez międzynarodową drużynę sportową Monte-Carlo (MCIS), kierowaną przez Nito Breę i Gaby Reca, na rzecz rozwoju padla na całym świecie.

Obecność najlepszych graczy Padel na świecie już drugi rok z rzędu w Monako wzbudziła duże zainteresowanie lokalnych mediów. „To dynamicznie rozwijający się sport” - wyjaśnia Fabrice Pastor - „w tym roku zostało zainaugurowanych kilka klubów, a kolejne ścieżki wiosłowe 200 osiedliły się we Francji”.

Nito Brea: turniej kobiet, wyzwanie

Dyrektor turnieju Nito Brea wyjaśnił, że zorganizowanie tego turnieju było prawdziwym wyzwaniem, ponieważ najlepsi gracze 120 na świecie spotykają się w ciągu tygodnia. Czuje się bardzo dumny z tego, że jest menadżerem jednego z najważniejszych turniejów sezonu i bardzo szczęśliwy, że może cieszyć się najlepszym padlem świata w Monako.

Międzynarodowy dyrektor World Padel Tour, Hernán Auguste, powiedział, że „jest to bez wątpienia najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej” i podkreślił pracę wykonaną przez Monte-Carlo International Sports w celu „promowania ekspansji padel na świecie i sponsorowanie młodych graczy ”.
Ponadto w prezentacji uczestniczyło kilku graczy sponsorowanych przez Monte-Carlo International Sports: Gaby Reca, Juan Lebron, Franco Stupaczuk, Silvana Campus i Delfina Brea, a także Federico Chingotto i Juan Tello, zwycięzcy Pucharu Pastralnego Fabrice w Argentyna, która przyjechała do Europy sponsorowana przez MCIS.

Gaby Reca: gracze, bohaterowie turnieju
Pod koniec prezentacji Hernán Auguste zaskoczył swojego byłego kolegę z zespołu, Gaby Recę, prosząc go, aby reprezentował dla niego Mistrzów Monako i Trofeum Fabrice Pastor. Reca odpowiedział, że turniej taki jak Monte-Carlo Padel Master był nie do pomyślenia dla dyscypliny takiej jak padel kilka lat temu i podziękował Fabrice Pastor za jego pracę i uwagę, jaką poświęca graczom. Polecił wszystkim graczom, aby cieszyli się tym wyjątkowym doświadczeniem.
Tuż po ostatnim losowaniu kobiet cała uwaga skupiona była na torze, na którym rozpoczęły się ostatnie mecze kwalifikacji mężczyzn, w celu ustalenia czterech par, które zostaną zakwalifikowane do głównego losowania Monte -Carlo Padel Master.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.