W strefie VIP Chapiteau de Fontvieille odbyła się oficjalna prezentacja drugiej edycji Monte-Carlo Padel Master, etapu World Padel Tour. Fabrice Pastor Trophy, zaprojektowany przez Cartiera, przewodniczył ceremonii, którą poprowadził Fabrice Pastor, CEO Monte-Carlo International Sports (MCIS).

Po powitaniu graczy Pastor podkreślił znaczenie drugiej edycji, która liczy się dla kobiecego turnieju i wyjątkowego trofeum, „zaszczyt, że Cartier chciał powiązać swoją markę z tą dyscypliną i moim imieniem”.

Fabrice Pastor podkreślił także pracę zespołu Monte-Carlo International Sports (MCIS), kierowanego przez Nito Breę i Gaby Reca, na rzecz rozwoju padla na świecie.

Obecność najlepszych graczy Padel na świecie już drugi rok z rzędu w Monako wzbudziła duże zainteresowanie lokalnych mediów. „To dynamicznie rozwijający się sport” - wyjaśnia Fabrice Pastor - „w tym roku zostało zainaugurowanych kilka klubów, a kolejne ścieżki wiosłowe 200 osiedliły się we Francji”.

Nito Brea: turniej kobiet, wyzwanie

Dyrektor turnieju Nito Brea powiedział, że przeprowadzenie turnieju jest prawdziwym wyzwaniem, ponieważ 120 najlepszych graczy na świecie spotyka się w ciągu jednego tygodnia. Czuje się bardzo dumny z tego, że jest dyrektorem jednego z najważniejszych turniejów sezonu i bardzo cieszy się, że może cieszyć się najlepszym padlem na świecie w Monako.

Międzynarodowy dyrektor World Padel Tour, Hernán Auguste, powiedział, że „jest to bez wątpienia najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej” i podkreślił pracę wykonaną przez Monte-Carlo International Sports w celu „promowania rozwoju padel świat i sponsoring młodych zawodników ”.
Ponadto w prezentacji uczestniczyło kilku graczy sponsorowanych przez Monte-Carlo International Sports: Gaby Reca, Juan Lebron, Franco Stupaczuk, Silvana Campus i Delfina Brea, a także Federico Chingotto i Juan Tello, zwycięzcy Pucharu Pastralnego Fabrice w Argentyna, która przyjechała do Europy sponsorowana przez MCIS.

Gaby Reca: gracze, bohaterowie turnieju
Pod koniec prezentacji Hernán Auguste zaskoczył swojego byłego kolegę z drużyny, Gaby Recę, pytając go, co reprezentuje dla niego mistrz Monako i trofeum Fabrice Pastor. Reca odpowiedział, że turniej taki jak Monte-Carlo Padel Mistrz był nie do pomyślenia dla takiej dyscypliny jak padel kilka lat temu i podziękował Fabrice Pastor za jego pracę i uwagę, jaką poświęca graczom. Zalecił wszystkim graczom skorzystanie z tego wyjątkowego doświadczenia.
Tuż po losowaniu finału kwalifikacji kobiet cała uwaga skupiona była na torze, na którym rozpoczęły się ostatnie mecze kwalifikacji mężczyzn, aby określić cztery pary, które będą kwalifikować się do głównego losowania Monte -Carlo Padel Master.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.