Constance Vercamer, prowadząca w radiu M, dzieli się z nami swoją historią padel, sport coraz częściej uprawiany w świecie mediów.

Niełatwo znaleźć partnerów w 2020 roku…

„Moje pierwsze spotkanie z padel sięga lata 2020 roku, podczas pobytu ze znajomymi na Malcie. Zaproponowali mi, żebym spróbował tego sportu, o którym w ogóle nie wiedziałem. Powiedzieli mi, że to połączenie squasha i tenisa, a ponieważ zawsze lubiłem sporty rakietowe, chciałem tego spróbować. I od pierwszego razu mi się to spodobało, bo to świetna zabawa i można w nią grać całkiem łatwo, jeśli uprawiałeś sporty rakietowe. Sprawiło to, że po powrocie do Francji chciałem to kontynuować. Ale kiedy przyjechałem, rozmawiałem o tym z otaczającymi mnie osobami, aby znaleźć partnerów, z tą różnicą, że prawie nikt nie wiedział. Był to sport wciąż mało znany, w regionie paryskim było bardzo mało ośrodków.

Musiałem przejść całą drogę do 93, aby móc grać padel, który był dość daleko od domu, ponieważ mieszkam w 78! Więc odkryłem padel trzem innym przyjaciołom, ponieważ, jak wiadomo, do gry potrzeba czterech osób, a oni to uwielbiali, co oznaczało, że nadal chodziliśmy i bawiliśmy się razem. Potem odkryliśmy, że bliżej domu znajduje się inny ośrodek, w Plaisir. Wtedy powiedzieliśmy sobie, że zdobędziemy licencję, aby móc grać przez cały rok.

Nadchodzące turnieje?

„W tej chwili nie planuję rejestrować się na turnieje, ponieważ uważam, że najpierw powinienem wziąć lekcje. Mimo, że ćwiczę od trzech lat padel dość regularnie, czuję, że brakuje mi techniki. Uczę się tego padel samoukiem, ale wciąż brakuje mi rzeczy do opanowania, zanim pójdę dalej. Czy potem naprawdę mam czas na grę w turniejach? Nie sądzę, ale w każdym razie jest to sport, który chcę kontynuować w przyszłości.

Le padel w świecie mediów

„W świecie mediów jest wielu ludzi grających w gry padel, Nie wiem dlaczego. W Plaisir nie spotykam zbyt wielu ludzi z radia, ponieważ zazwyczaj grają gdzie indziej. Myślę szczególnie o Cyril Hanouna lub „Cartmanowi”, który jest gospodarzem Fun Radio i który jest także fanem padel. Ale ja, mając 78 lat, nie spotykam wielu osobistości medialnych. 

Konstancja Vercamer

Często mówię padel na antenie, bo mamy pewną rolę do odegrania, a mój współgospodarz wcale nie jest wysportowany, podczas gdy ja jestem trochę bardziej wysportowany. Za każdym razem lubi mi dokuczać, że poszłam się pobawić padel w weekend, żebym mógł o tym porozmawiać. A potem często prosi mnie o wyjaśnienie padel bo prawdą jest, że jest to wciąż stosunkowo mało znany sport. Aby to wyjaśnić w prosty sposób, zawsze mówię, że jest to mieszanka squasha i tenisa.

Trudności z oknami?

„Aspekt techniczny, który uważam za szczególnie trudny do opanowania, polega na odbijaniu piłki na stronę przeciwnika poprzez stukanie w szybę (tzw. przeciwne). Mówię to po prostu dlatego, że mam małą broń, ale stopniowo zaczynam rozumieć strzał, zwłaszcza uderzenie piłki niżej, aby poleciała wyżej. Ale prawdą jest, że gdy brakuje nam sił w padel, Nie zawsze jest to oczywiste.”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.