Odkryj wszystkie etapy budowy gruntu padel najbardziej innowacyjne na świecie i powody, dla których tak się dzieje NXPadel gwarantują najinteligentniejszą instalację w branży.

Przyzwyczailiśmy się już do terenu padel w ośrodkach sportowych na całym świecie, ich obecność jest dla nas niemal oczywistością. Wchodzimy na boisko, rzucamy mu szybkie spojrzenie i zaczynamy grać, jakby był tam od zawsze.

Ale co kryje się za instalacją boiska? padel ? Jakie problemy możemy napotkać? Jak doskonały obiekt może przesądzić o sukcesie klubu? padel i zapewnić graczom najlepsze wrażenia?

W dzisiejszym artykule szczegółowo omówimy ten temat i przy tej okazji postanowiliśmy go przeanalizować rodzaj terenu padel o kim się mówi, zarówno ze względu na jego właściwości pod względem grywalności, bezpieczeństwa i konserwacji, ale także i szczególnie ze względu na najnowocześniejszy system instalacji i wyjątkowe w tej branży.

Rozumiesz, będziemy rozmawiać o firmie NXPadel który dzięki swojej ziemi padel en włókno szklaneniewątpliwie wyróżniła się w tej branży produktem, na który posiada międzynarodowy patent i który doskonale spełnia wszystkie parametry ustawione przez FIP.

Wspólnym wątkiem ich misji od zawsze było przynoszenie wymiernych korzyści wszystkim graczom działającym w branży padel, a wśród nich nie mogło zabraknąć instalatorów lądowych padel, dla którego każdy element terenu został szczegółowo zbadany i zaprojektowany, a wszystko to w celu przeniesienia całego procesu na wyższy poziom.

Zdjęcie 2 NX

Zostawmy na chwilę wszystkie kroki, które poprzedzają, ale są kluczowe dla powodzenia projektu: wybór gruntu, uzyskanie wszystkich pozwoleń i budowę płyty betonowej, na której zostaną zbudowane korty. . Przejdźmy bezpośrednio do instalacji samego sądu.

Tory z włókna szklanego stanowią duży krok naprzód w stosunku do swoich poprzedników: konstrukcję, okna ComfortGlass i wykładzinę ZeroS (pierwsza na świecie mata bez piasku) są niezwykle światło (prawie 1/3 masy gruntu padel tradycyjny), co znacznie ułatwia rozładunek ciężarówki.

Montaż konstrukcji z włókna szklanego

Gdy towar znajdzie się na podłożu, a obwód konstrukcji zostanie wyznaczony na płycie, można rozpocząć montaż komponentów. 12 słupków umieszcza się wewnątrz 12 podpór, po czym można przystąpić do mocowania kratek. To jest na tym etapie gdzie w grę wchodzą dwie podstawowe technologie wyróżniające konstrukcję z włókna szklanego: Click&Fix oraz RailSystem, dzięki którym montaż kratek odbywa się w bardzo krótkim czasie i w hiper intuicyjny sposób, bez konieczności uciekania się do wkrętów, wierteł lub spoiny.

Po zakończeniu tej fazy (całkowicie ułożeniu materiałów na podłożu) można rozpocząć wznoszenie konstrukcji i jej mocowanie do podłoża. Następnie rozpoczyna się tworzenie drzwi, balkonu, słupków narożnych i 12 słupków ComfortGlass.

Zdjęcie 3 NX

Instalacja ComfortGlass

Najbardziej zauważalną cechą KomfortSzkło tkwi w jego specjalnym składzie: nie jest wykonany ze szkła, ale z mieszanki akrylowej, dzięki czemu po raz pierwszy jest w całości niezniszczalny a zatem w 100% bezpieczne nie tylko dla graczy, ale także dla instalatorów.

Jak wspomniano na początku, ComfortGlass jest również znacznie lżejszy niż konwencjonalne szkło hartowane o grubości 12 mm, co zapewnia doskonałą obsługę i oszczędność czasu.

Dzięki specjalny rowek i innowacyjny system szynmożna go przymocować w ciągu kilku chwil do już zamontowanych słupków z włókna szklanego.

Po przymocowaniu do podpór, bezpośrednio na podłożu, konstrukcja jest montowana i docieramy do maty ZeroS.

Zdjęcie 4 NX

Instalacja ZeroS'a

Zero S to pierwsza mata na świecie, która nie wymaga użycia piasku, więc oczywistym jest, że ten krok zostanie całkowicie pominięty.

Najbardziej uderzającą cechą instalacji tej specjalnej maty z trawy syntetycznej jest fakt, że jest całkowicie przyklejony do podłoża, dzięki czemu na macie nie powstają bąbelki ani zagniecenia, co wpływa na dobre odbicie piłki. Dlatego po równomiernym rozprowadzeniu kleju na łóżku możemy rozwinąć i przytwierdzić rolki ZeroS do podłogi, zwracając szczególną uwagę na połączenia jednej rolki z drugą.

Następnie nałóż białe linie: po narysowaniu konturów ZeroS zostanie wycięty za pomocą specjalnej maszyny, która stworzy przestrzeń niezbędną do utrwalenia linii.

Po zakończeniu tego etapu pozostaje jedynie sprawić, by dywan dobrze przylegał za pomocą ciężarków, a gdy klej wyschnie, podłoże padel najbardziej innowacyjne na świecie będą gotowe. Nie bez zainstalowania wszystkich ostatnich akcesoriów niezbędnych do ukończenia terenu: siatka, oświetlenie i zabezpieczenia.

Poniżej zostawiamy pełny film z instalacji, na którym możesz sam zobaczyć wszystkie rozwiązania NXPadel. Następnym razem, gdy postawisz stopę na boisku padel, będziecie doskonale świadomi doskonałej pracy, jaka jest tam wykonywana!

Tagi