Bernard Giudicelli ogłosił swoją wolę do podjęcia kroków prawnych od decyzji prefektury po zamknięciu hal tenisowych. Le padel nie został wyraźnie przywołany przez prezesa FFT

Zaproszony na planie BFM Business prezes FFT mówi: „Decyzje są teraz w rękach prefektów i często uważamy je za nieproporcjonalne. Co więcej, od przyszłego tygodnia będziemy kwestionować decyzje prefektów przed trybunałami administracyjnymi. " 

W pełnej organizacji Rolanda-Garrosa, którego dochody spadły o połowę, Bernard Giudicelli musi przyjrzeć się tej kwestii, aby bronić klubów.

Czołowy dyrektor tenisa uważa tę decyzję za całkowicie nieproporcjonalną: „650 metrów kwadratowych dla dwóch osób w imieniu przepisu, który wydaje się nieudolny i zakazuje grania podczas grynie ma kontaktu fizycznego i nie ma ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa".

Zdecydowanym tonem Giudicelli wyraża silną wolę FFT, aby coś się stało:

„Mówią dzisiaj, że nie może być specjalnego reżimu dla tenisa. To jest to, co kwestionujemy. W kwestii proporcjonalności decyzji istnieje stałe orzecznictwo i o ocenę tego będziemy prosić sędziów administracyjnych. "

Giudicelli mówi tutaj o tenisie, bo to większość klubów, ale kluby padel mamy nadzieję, że jesteśmy zainteresowani.

https://twitter.com/bfmbusiness/status/1314453305326698496

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.