Oczywiście obecny na trybunach Palais des Sports w Tuluzie, by kibicować Benjaminowi, Alain Tison opowiada nam, jakim jest i był ojcem dla swojego syna. Zwierza się przed pierwszą rundą swojego syna w Człowiek Padel Otwórz.

„Kiedy Benjamin wyjechał do Hiszpanii, nie był bardzo młody. Miałby okazję zrobić to w tenisie, ale jako domownik nie zrobił tego. Kiedy zdecydował się pojechać do Barcelony na padelwspieraliśmy go w jego projekcie.

Jestem ojcem, który zawsze jest dla niego dość surowy. Kiedyś grał w finale Mistrzostw Europy z Włochami 3-4 lata temu. Wracał po kontuzji, mieli bardzo kiepski mecz i przegrali. Wtedy jego matka zachęciła mnie, abym poszedł i go pocieszył, ale powiedziałem mu: „Jeśli mam go pocieszyć, nie uwierzy mi”. Nie pocieszałam go, chociaż byłam smutna pierwsza. Ale tak jest i rozumiemy się nawzajem. Wie, że jestem za nim, że zawsze może liczyć na swoich rodziców. Z matką, która jest bardziej współczująca i ojcem, który czasami chce skopać mu tyłek.

Pomóż mu się rozwijać

„Ogólnie rzecz biorąc, daję mu swoją opinię na temat części technicznej, wszystkiego, co jest poza padel. Na przykład zachęciłem go do przygotowania psychicznego, zaczął to robić bardzo późno. Powiedziałem mu, żeby się rozgrzał, bo nigdy tego nie robił, tak samo z rozciąganiem, więc powiedziałem mu „stretch”. Jest to zatem raczej na uboczu, ponieważ mimo wszystko, co jest padel czysty, nie mam poziomu, aby mu doradzić. Chodzi o to, aby stał się bardziej profesjonalny, co zrobił późno. ten padel grając w parach, obecność przyjaciół i partnerów pomogła mu się rozwijać. Zaletą w porównaniu z tenisem jest to, że dzielimy się czymś więcej.

„Prawie obraziłem sędziego”

„Podczas meczów jestem dość zdenerwowany. W tenisie stałem dwa korty dalej od miejsca, w którym grał, ale mimo wszystko usłyszał, kiedy zrobiłem uwagę. Więc kontroluję się, by nie okazywać żadnych znaków. Raz w punkcie meczowym w padel, zdobywają punkt, ale sędzia ogłasza faul netto. Ale byłem już na boisku i tego dnia prawie obraziłem sędziego. Staram się cofnąć o krok i być trochę mniej szalona.

A potem niestety przegrali ten mecz. I zamiast być pozytywnym, mówiąc „dobrze mieć punkt meczowy”, powiedziałem im „przegapiłeś okazję, powinieneś był wygrać”. Czasami jestem zbyt surowy! “

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.