Weekend 7, 8 i 9 czerwca odbył się w TC Marseille, 3. południowej fazie regionalnej Ligi Narodowej Padel.

Korzystając z międzynarodowym turnieju tenisowego przez damskiej, Sandra i Jean Marc Dalain urzędnicy sekcji łopatkowe TCM, które trafnie wybrano tę datę, dostosowanych do ich etapu obiegu LNP.

Powitanie Sandry i Jean Marc nie zawiodło jej reputacji, a przyjazna atmosfera nie wpłynęła na jakość przyjęć. Wiele par regionu PACA pochodzących z wielu horyzontów (Set Club, St Cyr sur Mer, Cassis, TCM, Padel Marsylia, Lyon) było w stanie przetestować się przeciwko Perpignan i Tuluzie.

Wszystko to dało rywalizujące 16 drużyn, 3 pule po 4 drużyny oraz 4 rozstawione. Z meczów grupowych uzależniło się kilka meczów, w szczególności mecz pomiędzy Aurélienem Grandmontem - Jean-loupem Chabaudem i Charlesem Dragonem - Kevinem Rousem oraz ten, który zmierzył się z parą Laurens Régis - Tolisano Olivier z Remy Beuzeboc - Clément Arico.

Zwróć uwagę na wielki występ pary składającej się z Oliviera CAYLA i Jeana Marca DALAINA, którzy dotarli do półfinału. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie ogłosili Jean Marc jako rewelację turnieju. Jego postępy, stałość i walka podskoczyły w oczach wszystkich.

W drugim półfinale zmierzyli się Pascal i Alain z Perpignan, Manu i Laurent z Tuluzy. Zwycięstwo na poziomie trudności w 3 zestawach dla Laurenta i Manu. Ale to był mecz zbiórek, ponieważ zwycięzcy przegrali pierwszego seta, a drugi set miał być bardzo skomplikowany, ponieważ wielu publiczności sądziło, że im się nie uda. Pascal i Alain pokazali, że powinniśmy na nich liczyć w kolejnych krokach.

Pod palącym słońcem, para Carite / SALLES po raz kolejny pokazał, że „stary” nie stracił swoją dumę, walcząc w jedną stronę dopasować parę IMBERT / TECLES.

Do zobaczenia na kolejnym etapie LNP, który odbędzie się w lipcu w klubie Mas Club w Perpignan.

Clément Forget - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.