W ostatnią niedzielę umiarkowany konserwatysta Marcelo Robelo de Souza było wybrany ponownie w pierwszej rundzie na nowy semestr. Kilka dni wcześniej nowe środki, w tym zamykanie klubów padel, został ogłoszony.

Surowe środki blisko zamknięcia

Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił nowe obowiązujące środki:zakaz prowadzenia pojazdów w weekendy najważniejszymi środkami są przedefiniowanie godzin zamknięcia wszystkich zakładów.

Każdy rodzaj sprzedaży na wynos jest teraz zabroniony, w tym restauracje.

Środki te wydają się być jednym z najbardziej ekstremalnych sposobów spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa, przy jednoczesnym uniknięciu całkowitego ponownego powstrzymania, które jeszcze bardziej osłabiłoby gospodarkę narodową.

Ukończono padel...

Sport nie uniknął tych nowych bardzo surowych środków, a także praktyki tenisa i padel jest nawet wyszczególniony w pomiarach (również dowodzący znaczenie, jakie padel w Portugalii !):

„Prosimy burmistrzów o to ograniczają dostęp ludzi do (…) obiektów sportowych, nawet w przypadku sportów indywidualnych, takich jak tenis lub padel".

las trening dla graczy na wysokim poziomie i profesjonalne turnieje są jednak upoważniony, za zamkniętymi drzwiami i w ścisłej zgodności z protokołami zdrowotnymi.

Nie ma potrzeby drugiej tury wyborów

Marcelo Robelo de Souza dostałem 60,7% głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Portugalii. Ustępujący prezydent będzie miał zatem drugą pięcioletnią kadencję na wyjście z tej pandemii i ożywienie Portugalii.

Musimy także pamiętać z tych wyborów pojawienie się skrajnie prawicowego ruchu ”Chega”- Dość - na czele z André Venturą, który otrzymuje 11,9% głosów. Wyjątkowe nieistnienie skrajnie prawicowych partii w Hiszpanii i Portugalii, ze względu na ich bliską dyktatorską przeszłość, jest teraz zakończone wraz z odpowiednimi powstaniami Vox et Chega...

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.