Włoska para Simone cremona-Daniele Cattaneo rozpocznie turniej WPT w Madrycie przeciwko Hiszpanom Jaime Muñoz-Javier García. Z tej okazji Cremona przekazał swoje wrażenia Corriere dello Sport.

Niebezpieczny remis

Remis nie był szczególnie łagodny dla pary Cremona-Cattaneo. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej jedyna para transalpejska obecna na WPT zmierzy się z duetem z wiatrem w żaglach: „W zeszłym tygodniu Muñoz i García (113. i 114. świat) wygrali Fip Rise z Rzymu. Ale nasze uczucia są pozytywne, nie mogę się doczekać, aby wystartować i konkurować z graczami, którzy nadal znajdują się w pierwszej setce na świecie ”.

Dlatego celem Cremony (184-ty świat) jestzdobywać doświadczenie i piąć się w rankingach. To pierwsze okrążenie to dla niego doskonały galop próbny z dopełniającą się parą: „Nigdy ich nie spotkałem, ale widziałem, jak grają i bardzo uważnie obserwuję ich mecze, aby je przestudiować. To bardzo solidna para ”.

C: \ Users \ FM \ Desktop \PADEL - SIMONE CREMONA 2 - WŁOCHY - 030421.png

Ambition crescendo

Mistrz Włoch w 2017 i 2018 roku z Danielem Cattaneo, Cremona ewoluuje od tego czasu dwa sezony na głównym torze ze swoją ulubioną parą : „Moją intencją jest spróbować zagrać razem kilka etapów i zobaczyć, jak się czujemy i jak na torze WPT. Chciałbym w tym roku rywalizować na wielu etapach z Dannym ”.

Po Madrycie i przed wyjazdem do Alicante na drugi w roku turniej WPT będzie związany z Marcelo Capitanim na Naples Open. Dobra okazja, aby z kolosalnym doświadczeniem ocenić z tym zawodnikiem postępy poczynione podczas przygotowań i po etapie madryckim. Ten sezon 2021 będzie zatem kluczowy, a gracz ma duże nadzieje: „Dziś włoski poziom znacznie się poprawił i wierzę, że dzięki Cattaneo mogliśmy mieć coś do powiedzenia i kto wie, może wrócić do domu z bardzo ważnym wynikiem”.

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)