Padel Magazyn - Skoncentruj się na parze, która wywołała sensację w tym sezonie: Cristian Gutierrez i Matias DIAZ.

Mówienie o rewelacji dla tych odtwarzaczy 2 może wydawać się zaskakujące, ponieważ są na profesjonalnym torze od wielu lat. To od ich związku i ich komplementarności wielu specjalistów ma wątpliwości co do ich prawdopodobnego działania.

Najpierw skupmy się na Cristianie GUTIERREZ.

Jest z tej samej generacji, co Juan Martin DIAZ i Fernando BELASTEGUIN. Długoletni partner „dziecka” AUGUSTE, a następnie Seba NERONE, możemy powiedzieć, że zawsze żył w cieniu Fernando i Juana Martina. Z pewnością tak utalentowani technicznie, jak oni, a nawet bardziej, brakuje mu sportowej mocy i nie ma potężnego uderzenia. Rekompensuje ten deficyt wyjątkową nauką taktyczną i techniczną. Cristian GUTIERREZ to idealny model odpowiedniego gracza, buduje punkty jak nikt, tworzy pracę (i często wybucha) przeciwnikom.

Tymczasem Matias DIAZ wniósł znaczną część swojej kariery z Miguelem LAMPERTI. Razem nie mieli sobie równych, by rozpalić społeczeństwo. Ognisty, nerwowy, demonstracyjny i tryskający energią Matias walczy na każdej piłce z taką samą motywacją. Podobnie jak MAXI GABRIEL i Sanyo GUTIERREZ, Matias DIAZ ucieleśnia zawodnika właściwego, solidnego, pracowitego pracownika z mocną stroną obrony.

Po wyjaśnieniu, być może zrozumiałeś, jak początkowo związek Cristiana i Matiasa wydawał się mylący: zawsze grali wyłącznie w swojej karierze!

Dlatego to Cristian zmienił strony i teraz gra po lewej stronie, Matias utrzymuje swoje miejsce po prawej stronie.

Druga osobliwość tego zespołu: jako jedyny znajduje się w pierwszej dwudziestce World Padel Tour która nie gra Australijczyka, kiedy służy. Rzeczywiście, w serwisie Matias i Cristian zmieniają się w każdym momencie, więc w tym zespole nie ma prawdziwego napastnika i obrońcy.

W rezultacie mecze Cristiana i Matiasa są zawsze ekscytujące, gdy chcesz Padel. Każdy punkt jest niezwykle sporny, bardzo długi, niezwykle rzadko zdarza się, że Cristian próbuje uderzyć, aby ukończyć punkt (może 2 na seta, nie więcej) Matias rzuca mu wyzwanie, aby zakończyć punkt uderzeniem, ale zawsze jest to uderzenie na wprost, bardzo rzadko kiedy zostawiamy piłkę na boku. To wychodząc od ich mocnej strony, obrony, Cristian i Matias budują swój punkt.

Poniżej wspaniały mecz z numerem 2 na świecie w finale World Padel Tour de la Coruña 2013:

Mówiąc delikatnie, chodzi o to, że to działa! W tym roku Cristian i Matias zajmują podium drużyn, które przynajmniej raz dotarły do ​​finału World Padel Tour, a nawet wygrać turniej. Rzeczywiście, Cristian i Matias wzięli udział w 4 finałach i wygrali 2 turnieje !!

Clément FORGET - Padel Czasopismo.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.