Padel Magazine - Skoncentruj się na parze, która wywołała sensację w tym sezonie: Cristian Gutierrez i Matias DIAZ.

Mówienie o rewelacji dla tych odtwarzaczy 2 może wydawać się zaskakujące, ponieważ są na profesjonalnym torze od wielu lat. To od ich związku i ich komplementarności wielu specjalistów ma wątpliwości co do ich prawdopodobnego działania.

Najpierw skupmy się na Cristianie GUTIERREZ.

Jest z tej samej generacji, co Juan Martin DIAZ i Fernando BELASTEGUIN. Długoletni partner „dziecka” AUGUSTE, a następnie Seba NERONE, możemy powiedzieć, że zawsze żył w cieniu Fernando i Juana Martina. Z pewnością tak utalentowani technicznie, jak oni, a nawet bardziej, brakuje mu sportowej mocy i nie ma potężnego uderzenia. Rekompensuje ten deficyt wyjątkową nauką taktyczną i techniczną. Cristian GUTIERREZ to idealny model odpowiedniego gracza, buduje punkty jak nikt, tworzy pracę (i często wybucha) przeciwnikom.

Tymczasem Matias DIAZ wniósł znaczną część swojej kariery z Miguelem LAMPERTI. Razem nie mieli sobie równych, by rozpalić społeczeństwo. Ognisty, nerwowy, demonstracyjny i tryskający energią Matias walczy na każdej piłce z taką samą motywacją. Podobnie jak MAXI GABRIEL i Sanyo GUTIERREZ, Matias DIAZ ucieleśnia zawodnika właściwego, solidnego, pracowitego pracownika z mocną stroną obrony.

Po wyjaśnieniu, być może zrozumiałeś, jak początkowo związek Cristiana i Matiasa wydawał się mylący: zawsze grali wyłącznie w swojej karierze!

Dlatego to Cristian zmienił strony i teraz gra po lewej stronie, Matias utrzymuje swoje miejsce po prawej stronie.

Druga cecha tego zespołu: jako jedyna w pierwszej światowej klasyfikacji 20 World Padel Tour nie gra w Australijczyku, gdy służy. Rzeczywiście, w służbie, Matias i Cristian dojeżdżają do pracy w każdym punkcie, więc nie ma prawdziwego napastnika i obrońcy w tej drużynie.

W rezultacie mecze Cristiana i Matiasa są zawsze ekscytujące, gdy kochamy Padela. Każdy punkt jest bardzo kwestionowany, bardzo długi, niezwykle rzadko Cristian próbuje uderzyć, aby zakończyć punkt (może być 2 według zestawu, nie więcej) Matias ośmiela się go bardziej kończyć punkt przez uderzenie, ale zawsze przez uderzenie prosto, bardzo rzadko pociągając piłkę z boku. Zaczynając od ich mocnej strony, obrony, Cristian i Matias budują swój punkt.

Poniżej wspaniały mecz z liczbami 2 World w finale World Padel Tour of Coruña 2013:

Mówiąc co najmniej, działa! W tym roku Cristian i Matias ukończyli podium zespołów, aby przynajmniej raz dotrzeć do finału World Padel Tour, a nawet wygrać turniej. Rzeczywiście, Cristian i Matias uczestniczyli w finałach 4 i wygrywali turnieje 2 !!

Clément FORGET - Padel Magazine.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.