Miesiąc grudzień kończy sezon padel 2020. Aby zakończyć ten „inny” rok w dobrym stylu, na Sardynii zorganizowano Finały CUPRA FIP.

Wrócić do SardyniaWe Włoszech, aby wziąć udział w finałach CUPRA FIP, turnieju, w którym biorą udział wszyscy zwycięzcy i najlepsze pary sezonu FIP.

Du 14-20 grudnia, gracze zmierzą się ze sobą w ostatniej rundzie, co oprócz zdobycia dodatkowych punktów w klasyfikacji WPT, może przynieść spore pieniądze przed świętami.

Rzeczywiście, będzie to 20 000 euro, które zostanie rozdzielone na każdą kategorię.

  • 3 euro dla zwycięzców
  • 1 euro dla finalistów
  • 1 € dla półfinalistów
  • 700 € dla 1/4 finalistów
  • 525 € dla 1/8 finalistów
  • 350 € dla przegranych pierwszej rundy stołu finałowego
  • 200 € dla przegranych ostatniej rundy tablicy ogłoszeń

Jak uzyskać dostęp do tego turnieju?

To całkiem nowe, bo rok padel FIP nie poszło zgodnie z planem. Ponieważ nie wszystkie turnieje mogły się odbyć, brakuje automatycznie zakwalifikowanych par do stołu finałowego. Tak więc turniej jest otwarty dla wszystkich.

Przy stole finałowym w pierwszej kolejności wyłonią się zwycięzcy turniejów FIP Star oraz gracze sklasyfikowani powyżej 17. miejsca WPT.

Niespodzianka

I aby ten finał CUPRA FIP był świętem padelorganizacja zdecydowała się włączyć bezpośrednio do tabel przedstawicieli krajów członkowskich FIP. Gracze, którzy brali udział w co najmniej 3 turniejach FIP w roku, niezależnie od kategorii, mogą zgłosić się do swojej federacji, która potwierdzi ich miejsce.

Wszyscy pozostali gracze będą musieli przejść przez poprzednie i poprzednie wersje.

Super międzynarodowy turniej

Jeśli wszystkie federacje zatwierdzą pary każdej płci, otrzymamy zawodników z Argentyny, Brazylii, Chile, Francji, Niemiec, Holandii, Włoch, Meksyku, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania, Urugwaj, Belgia, Dania, Egipt, Węgry, Japonia, Litwa, Monako, Paragwaj, Polska i Stany Zjednoczone !

A standardy Covid?

Oczywiście dostęp będzie kontrolowany. W celu ochrony wszystkich uczestników i osób towarzyszących oraz przestrzegania zasad kraju goszczącego, wszystkie osoby wjeżdżające na terytorium Włoch muszą wykonać test PCR sprzed mniej niż 72 godzin, z odpowiednim certyfikatem.

To ostatnie w roku spotkanie FIP zapowiada piękne rzeczy, a przede wszystkim zapowiada spektakl. Spotkanie od 14 do 20 grudnia.

 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.