Le Cupra FIP Tour 2020 kończy swój rok i kalendarz z hukiem. Dwa turnieje i mistrz zakończyć sezon jak żaden inny.

To był sezon, jak nigdy dotąd Międzynarodowa Federacja Padel. Utworzenie kilku komitetów na całym świecie, zarządzanie kryzysem zdrowotnym, przełożenie mistrzostw świata i kalendarz Cupra FIP Tour, który miał być bardzo pełny i ostatecznie obejrzał mniej niż połowę ogłoszonych turniejów.

W każdym razie ten kryzys zdrowotny nie zniechęcił organizatorów, wręcz przeciwnie. Pod koniec sezonu, a na koniec na czapkach kół, grudzień będzie liczyć na 2 turnieje oraz Master.

FIP Star Mijas

Turniej z oceną FIP Star, który odbędzie się w dniach 4–7 grudniae w andaluzyjskim mieście niedaleko Malagi. Ten turniej powita zarówno panie, jak i panów, pozwalając im „zdrapać” kilka dodatkowych punktów WPT (i to nie bez znaczenia). Nagroda pieniężna jest atrakcyjna z kwotą 10 200 €.

Również w Mijas 4 i 5 grudnia odbędą się europejskie kwalifikacje do FIP Star w Dubaju. Jedno miejsce, dwa turnieje… klasa!

FIP Star Dubai

Dubaj będzie ostatnim miejscem spotkań graczy z padel w 2020 roku. Turniej zarezerwowane dla mężczyzn gdzie wszyscy gracze „spoza Europy” będą rywalizować w kwalifikacjach na miejscu 9 grudnia, aby zrobić miejsce dla stół finałowy od 10 do 12 grudnia. W grę wchodzą także punkty WPT, a nagroda pieniężna wyniesie 10 000 €.

Finał CUPRA FIP

To będzie ostatnie spotkanie padel FIP na 2020 r. Finał finałów, w którym wszyscy najlepsi gracze roku FIP spotkają się, by stoczyć walkę. Spotkanie inne niż wszystkie, które, mamy nadzieję, będzie śledzone na ekranach.

Wspieraj to padel international, wesprzyj graczy, aby rok 2021 był niezwykły.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.