Marka samochodu CUPRA jest już częścią krajobrazu World Padel Tour. W ostatnich tygodniach w nawach turniejów ryknął nowy gracz: Formentor.

Formentor to jego nazwa. Katalońska fabryka CUPRA prezentuje nowy model w 100% wykonany dla marki, który zastępuje ATECA CUPRA, którą widzieliśmy na stokach.

Jest to zatem nowa wersja szyta na miarę, nazwa, która rezonuje ze wspomnieniem z wakacji (Formentera), która będzie teraz towarzyszyć turniejom World Padel Tour, ale także najważniejsze turnieje Wycieczka FIP i konkursy międzynarodowe.

Jakby tego było mało, marka sponsoruje 5 najlepszych zawodników: Fernando Belasteguín, Pablo Lima, Ale Galán, ale także panie z Arianą Sánchez i Alejandrą Salazar. Będą pierwszymi, którzy będą kręcić kołami tej bestii po ulicach Hiszpanii w niestandardowych wersjach.

Strona techniczna

Formentor to połączenie elegancji, wygody, komfortu, a przede wszystkim mocy w zasięgu każdego. Przy przystępnej cenie jak na tego typu pojazd Formentor ma duże szanse na udział w rynku.

To rodzinny SUV z 420-litrowym bagażnikiem, który powita Cię w eleganckim, super wyposażonym, wygodnym i… sportowym wnętrzu. Dlatego też CUPRA obsługuje padel ; dla ducha rywalizacji.

Silnik to 4-cylindrowy silnik o pojemności 2.0 l, który rozwija do 310cvbestia, która prosi tylko, żebyśmy połaskotali jej wąsy, żeby zacząć ryczeć.

Wyposażony w najnowszą technologię, sekwencyjną prędkość kierownicy do jazdy „RACE” lub automatyczną podczas niedzielnych przejażdżek, ten Formentor będzie dla Ciebie 46 000 €.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.