Agustin Tapia jest kluczowym graczem w padel światowy. Tak jak zrobił z Franco Stupaczuk, Lorenzo Lecci Lopez był w stanie wchodzić z nim w interakcję podczas Live Instagram (co miało miejsce przed Lima / Tapia zwycięstwo w Las Rozas) poznać go lepiej od jego początków w Argentynie po szczyty World Padel Tour.

„Dorastałem między piłką nożną a padel"

Lorenzo Lecci Lopez: Zanim zaczniemy mówić o wspaniałej Tapii z WPT, czy możemy porozmawiać trochę więcej o Agustinie. Jak zacząłeś padel w Argentynie ?

Agustin Tapia : „Zacząłem, gdy miałem 9 lat. Moja rodzina zaczęła interesować się tym sportem, ja grałem w piłkę nożną i w wieku 14 lat musiałem dokonać wyboru między tymi dwoma sportami i właśnie w tym momencie zacząłem na poważnie. padel".

Lorenzo Lecci Lopez: Czy możesz nam opowiedzieć o swoim przybyciu do Hiszpanii. Wyjazd z kraju na inny kontynent musi być bardzo trudny.

Agustin Tapia: „To było naprawdę trudne, ale przyzwyczaiłem się do tego dość szybko, ponieważ kiedy byłem mały, regularnie jeździłem daleko od domu, aby rywalizować w turniejach.
To nie był pierwszy raz, kiedy opuściłem rodzinę, dlatego kiedy miałem 18 lat, kiedy tu przyjechałem, nie wydawało mi się to takie trudne.”

“Gra z Belą była wspaniałym doświadczeniem”

Lorenzo Lecci Lopez: Porozmawiajmy trochę o duecie Bela - Tapia. Kiedy połączyłeś siły, opinia publiczna i media były zachwycone tym związkiem, a ponadto pojawiły się wyniki (Master Final Madrid 2020). Czy uważasz, że zaprzestanie tej współpracy było dobrą decyzją? 

Agustin Tapia : „To było wspaniałe doświadczenie móc grać z Belą, wiele się nauczyłem, ale w końcu podjęliśmy tę decyzję, ponieważ oboje gramy po lewej stronie.
Grając przez kilka miesięcy na prawej, udało mi się poprawić wyniki w meczach dzięki wielu treningom, ale moja pozycja na torze pozostaje „el Revés”.

Lorenzo Lecci Lopez: Swoją drogą, wygrałeś ostatniego mistrza, grając w Drive, czy mógłbyś kiedyś wrócić na prawą stronę? 

Agustin Tapia: „Na początku byłem trochę niechętny, ale teraz, gdy czuję się o wiele bardziej komfortowo, nie wiemy, co przyniesie przyszłość, a gdybym musiał wrócić na właściwą stronę, mógłbym to zrobić bez wahania”.

„Z Pablo chcemy długotrwałego związku”

Lorenzo Lecci Lopez: Porozmawiajmy o teraźniejszości. Czy możesz nam powiedzieć więcej o parze Tapia - Lima. Czy jest to stowarzyszenie na rok, czy masz cel stworzenia opłacalnego projektu? 

Agustin Tapia: „Z mojej strony w moich stosunkach z padel, rozważam projekty długoterminowe. Z Pablo każdego dnia poznajemy się trochę bardziej i mam nadzieję, że ten związek przetrwa z czasem. Wszystko będzie zależeć od wyników ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Mówiąc o wynikach, zaczynają przyjeżdżać z Marbelli. Byliście po raz pierwszy finalistami. Czy uważasz, że to kluczowy moment na rozpoczęcie sezonu? 

Agustin Tapia: " Chyba tak. Turniej w Marbelli był dla nas bardzo pozytywny. Dało nam to dużo pewności siebie i wiemy, że każda gra, w którą gramy razem, może tylko pomóc nam się poprawić.”

 

„Ciężko pracuję, aby być numerem 1”

Lorenzo Lecci Lopez: The padel gra się coraz szybciej, a ty, który należysz do młodzieży tego sportu, czy uważasz, że aby wygrać, musisz mieć szybką grę?

Agustin Tapia: „Tak wierzę, dzisiaj stan fizyczny w padel to bardzo ważne. Zawsze musisz być fizycznie na szczycie, aby móc konkurować z największymi graczami ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Przed zakończeniem tego wywiadu chciałem porozmawiać z tobą o twojej przyszłości. Czy widzisz siebie jako numer 1 na świecie?

Agustin Tapia: „Wiem, że jest to bardzo trudny cel do osiągnięcia w każdym sporcie, ale dla mnie jest taka potrzeba i jestem gotów ciężko pracować, aby go osiągnąć. Moją motywacją jest ukończenie jednego dnia numer 1. ”

Lorenzo Lecci Lopez: Co myślisz o obecnych numerach 1, Lebronie i Galanie?

Agustin Tapia: „Osobiście uważam, że to pierwsze miejsce jest zasłużone, ponieważ bardzo ciężko pracują nad wszystkimi aspektami, fizycznie i psychicznie. Nie odprężają swoich wysiłków i nie licząc swojego talentu padel, to bardzo im pomaga w tym wyścigu o pierwsze miejsce. Są gry, w których są nie do pokonania ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jak myślisz, jakie są Twoje mocne strony na torze? 

Agustin Tapia: „Powiedziałbym atak. Mam bardzo ofensywną grę i lubię być w pozycji ofensywnej, dobrze się tam czuję.”

Lorenzo Lecci Lopez: W torze żeńskim, która para najbardziej Cię zaskakuje, a którą wolisz? 

Agustin Tapia: „Szczerze w tej chwili bardzo podoba mi się styl gry Patricia Llaguno i Virginia Riera. Dobrze znam Virginię i wiem, że jest bardzo utalentowaną zawodniczką ”.

Podczas tego Instagramowego występu internauta zapytał młodego cudownego dziecka z Catamarca, czy w ciągu dwóch lat widział siebie grającego u boku Martin Di Nenno. Na to pytanie Tapia odpowiedział, że nie wiemy, co przyniesie przyszłość i że zobaczy siebie grającego ze swoim rodakiem, bo bardzo docenia tego zawodnika!

Aby zobaczyć film w całości (po hiszpańsku), poniżej:

https://youtu.be/NOesaJ5MrqM

 

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.