To jest pytanie zadane przez naszego kolegę z Padelonomika. Czy masz wrażenie, że plik padel est droższe niż inne sporty rakietowe?

Nie jestem zmęczony po grze padel ?

Jeśli porównamy padel ze swoimi kuzynami dynia i badminton, wydawałoby się, że na pierwszy rzut oka padel wrócić drożej. Ale to tylko wrażenie zgodnie z przesłaniem Padelonomika.

Link do artykułu Padelonomika

Bawić się w coś padel wieczory mogą kosztować tyle samo, co gra w squasha lub badmintona. Jak na razie dobrze. Ale jeśli porównamy w ciągu tygodnia, wydawałoby się, że gracze padel wracaj do hali lub klubu, podczas gdy gracze w squasha lub badmintona chodzą mniej. Czemu ? Za cenę ? Nie. Raczej dla wysiłku i wysiłku fizycznego, których wymaga każdy sport.

Kiedy ćwiczysz squasha lub badmintona, w ciągu 1 godziny możesz skończyć wyczerpany i będziesz potrzebować kilku dni, aby dojść do siebie po tych wysiłkach. W padelpod koniec gry, jakkolwiek skomplikowane, dobrze się wyśpij i voila, chcesz więcej.

Więc dlaczego ? Według Padelonomika jest taka, ponieważ w squashu i badmintonie cały czas spędzony na torze się opłaca. Biegasz i cały czas jesteś aktywny. Au padel, gracze mają tendencję do aktywacji tylko wtedy, gdy piłka zbliża się do nich.

Utrzymuj nogi w ruchu

A więc tak, jeśli przeanalizujemy rentowność w grze 1h30, każdy gracz powinien być aktywny przez ćwierć czasu, czyli 22 minuty. Dlatego nie jesteś tak zmęczony i ponownie prosisz o grę dwa do trzech razy w tygodniu, czasami robiąc to eksplodować miesięczny budżet sportowy (dla szczęścia klubów).

Co robić ? Jeśli masz duży budżet, idź dalej tą samą ścieżką, baw się na torze kilka razy w tygodniu. Ale jeśli masz napięty budżet i ćwiczysz padel aby wysilić się fizycznie, wybierz grę „bez piłki”, to znaczy bez względu na moment i trajektorię piłki, nadal poruszasz nogami, pozostając aktywnym… i zobaczysz, że skończysz „ płukane ”.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.