Bawić się w coś Padel nie przypomina gry tenis. Ponieważ tło drogi startowej czy naprawdę możemy zdobyć punkt ? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Często porównujemy padla do tenisa, ponieważ te dwa sporty są bardzo podobne. Najpierw bile, potem obliczenie wyniku, a na końcu organizacja boiska wraz z siatką, która oddziela oba obozy.

W tenisie większość punktów zdobywa się i organizuje z tyłu kortu. Współczesny tenis nie wykorzystuje wspinania się po siatce, z wyjątkiem zakończenia dobrze prowadzonej konstrukcji.

W Padelu ten, kto zdobędzie bramkę, zyskuje przewagę nad drużyną przeciwną, a zatem ma większe szanse na zdobycie punktu. Czy naprawdę możemy zdobyć punkt z końca toru?

Odpowiedź jest koniecznie twierdząca. Należy jednak wyjaśnić, że punkt można zdobyć z końca toru, niekoniecznie używając szybkiej piłki. Jeśli zrozumiesz tę logikę, twoja gra się rozwinie.

Kiedy można zdobyć punkt za pomocą fastballu?

To jest podstawa. Wszystkie piłki, które będziesz w stanie trafić powyżej poziomu pasa, mogą być szybkimi piłkami, za pomocą których możesz wygrać punkt. Musimy koniecznie mówić o wyjściu okna ataku (bajadas) forhendu lub bekhendu, ale także o ataku forhendowym lub bekhendowym bez wyjścia z okna. Piłki te zostaną uderzone bardzo mocno z efektem cięcia, który pozwoli uniknąć dużego odbicia lub efektu szczotkowania, który utrudni regenerację.

Czy możemy wygrać punkt przy wolnym skoku?

Oczywiście, ale jest to rzadsze. Wolne piłki są bardziej używane do wywierania presji na naszych przeciwników, podążając za siatką. Muszą być dobrze ustawione, z odpowiednią szybkością, a zwłaszcza w obszarze trudnym do gry dla przeciwników. Loby są również jedną z tych wolnych piłek.

Jednakże, gdy obrona jest dobrze zorganizowana, a przeciwnicy przy siatce stworzyli lukę, dobrze ustawiona wolna piłka może dać ci punkt, ale na pewno nie przy pierwszym strzale.

Więc za czy przeciw wygraniu punktu z końca toru?

Wszystko zależy od tego, jakim jesteś graczem. Jeśli jesteś drwalem i twoją wizją padla jest strzelanie do wszystkiego, co się rusza w dowolnym momencie w dowolnej pozycji, jest mało prawdopodobne, że zdobędziesz zwycięski punkt.

Z drugiej strony, jeśli jesteś typem szachisty, cierpliwym i zdyscyplinowanym, będziesz miał dużo większe szanse na zdobycie punktów. Zwiększ siłę, kiedy można grać piłką przez pas, i poświęć trochę czasu na budowanie, grając precyzyjnie, gdy piłki są nisko.

Więc jakim graczem jesteś bardziej?

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.