La Francuska Federacja Tenisowa jest w tej kwestii bardzo jasne: NIE, zawodnik nie może być zarejestrowany na dwa turnieje odbywające się w tym samym czasie.

Zakaz ten został wprowadzony, ponieważ gracze rejestrowali się do dwóch turniejów i czekali, aż w tabeli wydarzeń zostanie ogłoszony ten, który wydawał się dla nich najciekawszy pod względem punktów i możliwości. Czasami niektórzy zaczynali rywalizować w wydarzeniu (na przykład P1000), aw przypadku porażki wycofywali się z innego turnieju (500 lub 250 P) lub wycofywali się w przypadku zwycięstwa.

Konsekwencje: dość kontuzjowanych klubów i zawodników.

Dlatego FFT zdecydowało zakazać graczy, aby zarejestrować się do dwóch turniejów jednocześnie.

W konsekwencji gracz zmuszony do rezygnacji z jednego z dwóch turniejów, w których jest zarejestrowany, naraża się na sankcje dyscyplinarne.

Sędzia główny turnieju może w takim przypadku sporządzić „Protokół kar”, który prześle do Okręgowej Komisji ds. Sporów Sportowych ligi, w której odbył się turniej. Dlatego uważaj na „overbooking”!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.