To bardzo interesujące pytanie, prawda? Jesteśmy wymuszony dochodzić do filet kiedy gramy padel ? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Kiedy patrzymy na graczy wysokiego poziomu umieszczonych przed naszym ekranem, wszystko wygląda na proste. Niesamowita obrona, a przede wszystkim ultra-gryzące ataki, zapierające dech w piersiach salwy i miażdżenia w salonie sąsiada. Wydaje się jasne dla wszystkich, że gra sieciowa definiuje samą istotę gry padel nie? Pomyśl jeszcze raz.

W książkach i wśród profesjonalistów w sporcie mówi się, że ludzie, którzy „chwytają” siatkę, są w pozycji ofensywnej, prowadzą grę i kontrolują punkt. To prawda, ale od pewnego poziomu. Zawodnicy, którzy dobrze dotykają piłki, mają dobrą technikę lub mają doświadczenie w innych sportach rakietowych, odnajdą się w tej pozycji przy siatce. Ale dla innych to jak wyprawa na krucjatę; nie wiemy, co da, a zwłaszcza jeśli nie zostawimy tam Twojej skóry.

Sanyo magii artysty skradziono

Nasza rada

Jeśli jesteś początkującym graczem, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z pala, wymiarami boiska, bliskością okien, grą dla dwojga, a zwłaszcza z zbiórki. To wymaga czasu i godzin ćwiczeń.

Skoncentruj się więc na obronie, na docenieniu piłki, na dostosowaniu swojej pozycji, na uderzeniach piłką, na grze zarówno tylnym, jak i bocznym oknem, na możliwościach ataku z dołu toru oraz przede wszystkim przede wszystkim na precyzja i kontrola piłki, w które będziesz grać.

Precyzja w wyborach pozwoli Ci spędzić długie chwile na torze w ciepłej atmosferze, poznać nowych partnerów i podnieść swój poziom, aż do momentu, w którym „potrzebujesz” przyjść do sieci, aby odkryć nowy świat i położyć kres tym niekończącym się wymianom.

Jesteś średnio zaawansowanym graczem i nie odważysz się za bardzo chodzić do sieci? Nic poważnego, czas na Ciebie jeszcze nie nadszedł. Co robić ? Pracuj nad swoją obroną i przeszkadzaj przeciwnikom, aby nigdy nie mogli prawidłowo atakować salw. Loby, piłki w stopy, niespodziewane strzały na siatce lub długiej linii, przerywane wysokie piłki i niskie woleji, staniesz się mistrzem w tej dziedzinie. Zdobycie punktu będzie trudne, jeśli będziesz kontrolować prędkość piłki. Możesz nie być najbardziej pożądanym partnerem, ale czujesz się komfortowo w swoich trenerach i na torze.

Częste przebywanie na samym dole ścieżki, gdy zaczynasz, gwarantuje szybszą naukę „podstaw” padel. Dla graczy na poziomie średnio zaawansowanym daje to pewność, że mogą zaoferować „inną” grę. Później będziesz miał mnóstwo czasu, aby dopracować swoją grę do przodu i nauczyć się wywierać presję na przeciwników!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.