Wkładanie do lodówki to taktyka stosowana czasami w padel, której celem jest uniknięcie za wszelką cenę najsilniejszego gracza w parze. Wniosek: Gracz, który powinien być silny, nie dotyka piłki w grze.

Jeśli ta taktyka jest czasami logicznie stosowana w oficjalnych meczach, może wydawać się dość surowa, a może nawet niezrozumiała w meczach towarzyskich.

François Lorenzo, gracz padel i sędzia między innymi z National Padel Cup daje nam swoją opinię.

Wkładanie do lodówki to temat, który łaskotał mnie od jakiegoś czasu. Jako gracz, ale także jako sędzia, gracze mogą usłyszeć wiele razy narzekających na zamrożenie. Taktyka, która nie zawsze jest jednomyślna. Z mojej strony moja opinia jest jasna: tak podczas oficjalnych testów, a nie podczas testów towarzyskich!

Zauważ, że robię duże rozróżnienie między meczem OFICJALNYM a meczem PRZYJAZNYM.

Podczas OFICJALNEJ GRY nie rozumiem, jak możemy narzekać. Czasami nawet odtwarzacz w lodówce może być tak sfrustrowany, zdenerwowany, że może przyjąć nieproporcjonalne postawy. Ogólnie wiemy, kiedy gramy z kimś słabszym lub silniejszym. Dlatego oboje powinni spodziewać się, że zostaną umieszczone w lodówce lub podlewane kulami. Przeciwnicy naprawdę chcą wygrać, co wydaje się całkowicie normalne, dlatego faworyzuje obszar gracza, który powinien być mniej dobry. Nie możemy ich winić!

Z drugiej strony, w PRZYJAZNEJ GRA, nie rozumiem w ogóle tej taktyki polegającej na wkładaniu jednego z graczy do lodówki, a tym samym chęci uniknięcia najsilniejszego gracza znajdującego się po drugiej stronie siatki. Czy celem tych nieoficjalnych gier jest zwycięstwo za wszelką cenę? Czy nie chodzi o spędzanie czasu z przyjaciółmi? Czy nie można wykorzystać gracza nad paskiem i starać się robić postępy techniczne i taktyczne?

Co myślisz Jeśli przyjrzymy się bliżej, wydaje się nawet, że zespół, który stosuje ten zakład w lodówce, przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ wyklucza go z podstawowego schematu, którym jest gra większość po przekątnej w celu kontrolowania pola.

Czy możemy rozważyć wprowadzenie zasad dekoracyjnych, które zapobiegną interesowaniu jednego z czterech graczy w przyjaznej grze (rzadziej dwóch z czterech graczy, jeśli jeden gracz z każdej drużyny zostanie umieszczony w lodówce)?

Moje rozwiązanie: Możemy na przykład rozważyć ograniczenie do maksymalnej liczby kolejnych piłek granych na tym samym graczu.

Czekam na twoją opinię i twoje pomysły.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.