Tworzone są środki zwiększające ciśnienie w celu utrzymania ciśnienia w piłkach, które zostały już użyte. Dzięki temu możliwe jest ponowne użycie piłek, co jest bardziej ekologiczne, a także ekonomiczne!

Podczas programowania części padel z partnerami przed rozpoczęciem zawsze zadajemy sobie pytanie: „Kto ma kule?”. Wszyscy patrzą na siebie i często ktoś jest zdeterminowany do kupowania nowych piłek w klubie. Musimy to wszystko przyznać stanowi koszt około 5 € za każdym razem.

Ale być może już zauważyłeś w swoim klubie osobę, która wyciąga oryginalną tubę z kulkami ... może być rozwiązanie Twoich problemów!

Środki zwiększające ciśnienie, które pozwalają wywierać nacisk na piłki, a tym samym mieć możliwość ponownego ich użycia podczas kolejnych gier, mają wiele zalet, zwłaszcza finansowych, ponieważ ten rodzaj rurki kosztuje około 20-40 €. To rozwiązanie jest skuteczne w grach ze znajomymi, zwłaszcza jeśli grasz okazjonalnie.

Z czego to się składa ?

las środki zwiększające ciśnienie  są stworzone, aby wywierać nacisk na piłki tenisowe i padel szczególnie. Metoda stosowana przez różnych producentów to usunąć nadmiar powietrza, umieszczając je pod ciśnieniem przed uszczelnieniem tuby. W ten sposób kulki wewnątrz tuby nie tracą ciśnienia, więc ich właściwości odbijania nie są tracone, dopóki nie zostaną użyte. W ten sposób te piłki odbijają się prawie jak nowe, pomimo upływu czasu między różnymi grami.

Jaka długość życia?

Żywotność kulek ciśnieniowych można przedłużyć trzy razy, a nawet więcej, aż filc się zużyje. Dzięki temu możesz kupić trzy razy mniej piłek, a co za tym idzie niezwykłe oszczędności w budżecie na praktykę padel. Ponadto testy dowodzą, że dzięki tym ciśnieniom odbicie kulek pozostaje prawie stałe przez całe ich życie. Dzięki temu możesz znaleźć lepsze wrażenia podczas pisania. Umożliwia również wyrzucenie trzykrotnie mniej odpadów gumowych piłek, a tym samym ochrona środowiska.

 

Przedstawiamy tutaj 3 tuby, które pozwolą Ci zapewnić Twoim piłkom dłuższą żywotność.

Tuboplus

TUBO PLUS

Tuboplus dodany trochę więcej ciśnienia . Operacja jest bardzo prosta. Ma dwie części, z których jedna to 3 kule padel są wstawiane, a druga to część, która zostanie umieszczona na górze, aby ją zamknąć. Po zamknięciu należy go wkręcić tak, aby pozostałe w środku powietrze było maksymalnie sprężone. Ciśnieniomierz Tuboplus ma uszczelkę, która zapobiega ucieczce powietrza, pomagając w ten sposób wytworzyć ciśnienie wewnątrz.

Tuboplus X4

Tuboplus X4 to ewolucja Tuboplus. Ten wzmacniacz ciśnienia jest bardziej kompletny i wydajniejszy. Ta rurka jest zaprojektowana tak, aby można było włożyć kulki i utrzymać ich ciśnienie. Kulki są wprowadzane do środka, a następnie przez zawór i pompkę (inflator) przepuszczane jest sprężone powietrze. Obok zaworu znajduje się lampka kontrolna, która zmienia kolor na zielony, gdy wewnątrz rurki osiągnie optymalne ciśnienie. W tym momencie nabój jest pod ciśnieniem i możesz trzymać piłki do następnej gry.
Kiedy znowu zaczniesz używać piłek padelwystarczy usunąć powietrze ze środka naciskając zawór.

Pudełko Pascal

Na zakończenie tej prezentacji 3 ciśnieniomierzy mamy Pascal Box, czyli system bardzo podobny do Tuboplusa X4. Pascal Box ma 100% hermetyczne zamknięcie, pojemnik o wysokiej odporności z bardzo precyzyjnym manometrem do pomiaru ciśnienia wewnętrznego. Posiada również uniwersalny zawór do pompowania oraz zawór bezpieczeństwa. Ten środek zwiększający ciśnienie, oprócz innych, zawiera pompkę do pompowania.

Pascal Box

 

Dobrze wiedziećurządzenia te utrzymują piłki pod ciśnieniem przez co najmniej miesiąc. Poza tym okresem konieczne jest wykonanie kilku dodatkowych suwów pompowania, aby przywrócić ciśnienie do wcześniej określonego poziomu, ponieważ nie ma absolutnie szczelnego systemu. Rzeczywiście, aby utrzymać względnie stałe ciśnienie w urządzeniu, wskazane jest ponowne zwiększanie ciśnienia co dwa tygodnie, jeśli oczywiście w międzyczasie nie używasz piłek.

 

Francois-Xavier Coninck

Belgijskie i Tuluza, to możliwe! Pasjonat NBA i Biathlonu, jestem też narkomanem padel. Organizuję turnieje, uczę. Ale to w czym lubię najbardziej padel : to są krótkie skrzyżowane przejścia. Jakie dobre krokiety !!