Wrażliwy temat. Czy powinniśmy najpierw skupić się na uchwyty na rakiety śnieżne przejść do padel ? Jedno jest pewne - chwyty rakietowe istnieją i szkoda byłoby ich nie znać.

Bawić się w coś padel jest łatwe, ciągle to powtarzamy. Ale przychodzi dzień, kiedy poziom gry rośnie i trzeba coś zrobić, aby przeciwdziałać naszym przeciwnikom. Zmiana ujęcia jest jedną z nich. Na zawodowym torze Juan Lebron jest z pewnością jednym z zawodników, który najczęściej zmienia chwyt… i działa, jest numerem 1.

Dlatego uważaj na zmianę chwytu. Należy to zrobić mądrze ze względu na badania wydajności, a nie dlatego, że jest napisane w książce lub dlatego, że ktoś „zmusił” cię do tego. Odkryjmy lub ponownie odkryjmy gniazda używane w padel.

Pozycja oczekująca

Przede wszystkim należy zauważyć, że pozycja oczekiwania z pala trzymaną dwiema rękami przed nami jest niezbędna do zmiany chwytu. Ręka niedominująca pozwoli na prawidłowe umieszczenie pali w ręce dominującej. Na początku będziesz musiał pomyśleć, ale z czasem i doświadczeniem różne pozycje rąk zostaną znalezione automatycznie.

Kontynent

Uchwyt kontynentalny lub chwyt młotkowy to uchwyt, który umożliwia dostęp do wszystkich uderzeń padel. Forhend, bekhend z jedną lub dwiema rękami, wyjścia z okna, wolej, wysokie piłki, ogólnie masz dostęp do gry. Dla „purystów” połowu jest to podstawowa pozycja, której uczy się w szkole padel.

Forhend wschodni

Dla praworęcznych będzie to po prawej stronie rączki, dla leworęcznych po lewej stronie. Ten uchwyt jest zwykle używany do gry na forehands, jak sugeruje jego nazwa. Nachylenie pali ułatwia przykrycie piłki podczas uderzenia, co zapewnia prostą trajektorię i większą prędkość gry. I tak, cięcie, odcięcie od tyłu można wykonać za pomocą tego samego uchwytu, tak jak wyjścia z tylnej szyby. Ale to nie wszystko. Podczas wysokich piłek ten wschodni forhend zachwyci fanów bandejas. Sito skierowane w stronę nieba, ten uchwyt ułatwi efekt plateau.

Pełny forhend wschodni

Jest to gniazdo, które nie jest często używane w padel ale mogą kusić niektórych graczy bardzo elastycznym nadgarstkiem. Zwykle ten uchwyt jest używany do nadania piłce efektu rotacji górnej, tak aby miała zakrzywienie i wyraźne rotowanie, które wpadnie w stopy graczy przy siatce. Można go używać w tych samych przypadkach, co forhend na wschód, ale tylko z niektórymi graczami (spróbuj, a zobaczysz).

La Eastern de setback lub western

Przechodzimy na drugą stronę uchwytu. Dla osoby praworęcznej będziemy po lewej stronie uchwytu, a dla leworęcznych po prawej stronie. Jest to najpopularniejszy uchwyt do wykonywania jedno lub dwuręcznych bekhendów. Używanie wschodniego bekhendu pozwala uderzać płaską piłkę, opierając się na szybkości przeciwników. Ten uchwyt jest również bardzo interesujący w przypadku wyjść z okna forhendowego, ponieważ pala może działać jak łyżka. Poza obroną, wschodni bekhend jest używany do wysokich piłek typu vibora lub rozbić. Nachylenie pala umożliwia nadawanie efektów z rotacją boczną lub górną od dołu do góry, aby uzyskać wysoką grę przy siatce, ale także dla ataku poza oknem.

Pełna wschodnia rewers lub pełna zachodnia

To jest skrajność odwrotna. Niełatwo jest negocjować niepowodzenie z tym uściskiem dla zwykłych ludzi. Tylko kilku istot pozaziemskich jest w stanie to zrobić. To samo dotyczy wysokiej gry. Tak zamknięty uchwyt może spowodować uderzenie piłki o krawędź. Z drugiej strony będzie on używany podczas piłek na poziomie ziemi, przy wyjściu z lunety forhendowej.

Wnioski

Znajomość chwytów w rakietach śnieżnych jest niezbędnym elementem postępu w nauce padel. Próbowanie nowych rzeczy, odkrywanie nowych ruchów, nowych efektów sprawi, że staniesz się lepszy. Ale nie pomijaj kroków, rób to krok po kroku, w dniu, w którym musisz zmienić swoje podejście, poczujesz to.