Spotkaliśmy się z menedżerem sieci 4PADEL, Damien Pellissiere, który chętnie zgodził się wziąć udział w ćwiczeniu wywiadu. Przegląd roku 2021, globalna wizja padel jak również strategia grupy 4Padel, zostały omówione podczas tego wzbogacającego wywiadu.

Ponad 250 turniejów, od czerwca do grudnia 2021 w sieci 4PADEL

Padel Magazine : Przede wszystkim Damien, jaka była ocena roku 2021 dla grupy 4PADEL ?

Damien Pellissiere: Nie będę mówił o pierwszych 6 miesiącach do zapomnienia, ale od ponownego otwarcia w czerwcu możemy powiedzieć, że 4 klubyPadel płoną! Co za przyjemność znaleźć naszych zawodników, zarówno na stoku, jak iw barze sportowym!

Wykorzystaliśmy tę „pauzę”, aby przyśpieszyć jeden z bliższych naszym sercom tematów: innowacyjność i poprawę doświadczenia, aby zaoferować naszym graczom to, co najlepsze.
Rzeczywiście, pod koniec roku wydaliśmy naszą nową platformę cyfrową (aplikacja 4PADEL) z nowymi funkcjami (program lojalnościowy z kotkiem, uproszczona płatność dzielona, ​​filmy z gier z najlepszymi punktami itp.). Uruchomiliśmy również wdrażanie połączonych okien, co jest prawdziwą innowacją, w naszych emblematycznych centrach.

2021 to także rok otwarcia 4PADEL Marville w La Courneuve z 7 trasami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego roku działalności, bo to najlepszy start dla ośrodka 4PADEL, co pokazuje, że rynek eksploduje, zwłaszcza w IDF.
Przygotowujemy wspaniałe rzeczy w nadchodzących tygodniach wraz z wydarzeniem/inauguracją przy dobrej pogodzie, aby promować i podkreślać ten kompleks i jego obiekty premium u bram Paryża.
Wreszcie rok 2021 to początek naszego pierwszego 1% klubu padel w Colomiers, z przekształceniem piłki 5-a-side w 100% padel symboliczny trend chwili. I wierz mi, mali bracia nie potrwają długo! “

4Padel Zdjęcia orlik
4PADEL Colomiers

Padel Magazine : Widzieliśmy, że w zeszłym roku na waszych obiektach organizowano turnieje różnej wielkości. Jaka kontynuacja 2022 będzie inna dla 4PADEL ?

Damien Pellissiere: „Wznowienie działalności w naszych klubach było bardzo silne, z niesamowitą dynamiką w organizacji rekreacji/rozgrywek uznanych. Aby dać Wam kilka najważniejszych informacji, zorganizowaliśmy od czerwca do grudnia 2021 ponad 250 turniejów w sieci!! Mamy ambicję utrzymywania stałego tempa poprzez oferowanie turniejów / wydarzeń dostosowanych do wszystkich odbiorców (zawodnicy, rozrywka, mężczyźni, kobiety, dzieci) oraz dalsze tworzenie nowych praktyków, demokratyzacja praktyki, aby kontynuować rozwój i gościć najlepszych graczy na narodowym podczas głównych turniejów/wydarzeń.

Mówiąc o najważniejszych wydarzeniach w 2022 r., możemy wspomnieć o dwóch najważniejszych wydarzeniach, w szczególności 4PADEL Colomiers z pierwszym WPT we Francji i przyjęciem previas oraz częścią finałowego losowania kobiet w klubie. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być gospodarzem tych spotkań, będzie to niesamowite wydarzenie i nowe światło w centrum uwagi padel z obecnością najlepszych graczy na świecie i miejmy nadzieję, dobrymi występami Francuzów.
Drugie wydarzenie odbędzie się pod koniec roku z organizacją sceny P2000. Tymczasem inne niespodzianki dopełnią ten wyjątkowy rok dla padel i naszej sieci. “

Otwarcie 4Padel Montreuil na wrzesień/październik 2022 r.

Padel Magazine : Wiemy, że 4padel ma swoją siedzibę w szczególności na Reunion, czy jest możliwe, że firma będzie się szybciej umiędzynarodowiać, czy nie jest aktualna?

Damien Pellissiere: „Szczerze, mamy tak wiele rzeczy do zrobienia we Francji, że reprezentacja nie jest naszym priorytetem, ale pojawia się wiele możliwości, więc nie przeklinamy w tym temacie.
Naszą strategią jest przede wszystkim zapewnienie padel w Paryżu i umożliwienie paryżanom / mieszkańcom Ile-de-France granie bliżej domu i w najlepszych możliwych warunkach.

4PADEL Montreuil będzie również 4. punktem w strefie IDF po Champigny, Créteil i Marville, a w oczekiwaniu na 5. w Olimpijskim Kompleksie Wodnym (Stade de France) w 2024 roku. Hala padel dedykowana z 5 krytymi kortami i wysokimi na 11 m sufitami uzupełni naszą ofertę w zabytkowym centrum tenisowym Arthur Ashe, rzut kamieniem od Paryża! Prace rozpoczęły się na początku roku, liczymy na otwarcie na początku roku szkolnego we wrześniu/październiku, nie możemy się doczekać wspólnej inauguracji! “

Padel Magazine : Jako dyrektor sieci 4PADEL, jak oceniasz obecną ewolucję padel na świecie ?

Damien Pellissiere: " Zjawisko padel eksplodował podczas Covid, zwłaszcza w Europie, wraz z pojawieniem się krajów takich jak Szwecja czy Włochy, tworząc tysiące utworów w bardzo krótkim czasie. Zawsze był bardzo wysoki w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, więc jest bardzo zachęcający i pokazuje pełny potencjał rynku, atrakcyjność tego sportu.

Nastąpiła zmiana w szczególności w zakresie ustrukturyzowania wysokiego poziomu i inicjatyw międzynarodowej federacji na rzecz profesjonalizacji sportu z renomowanymi graczami w świecie sportu. “

Padel Magazine : A we Francji ?

Damien Pellissiere: Jesteśmy dopiero na początku rozwoju we Francji, a wspólne wysiłki prywatnych klubów i FFT idą we właściwym kierunku, aby nadrobić zaległości. Ewolucja rośnie, pojawiają się nowi gracze, tacy jak Z5 Padel które podkreślają ten sport, jest bardzo dobrą rzeczą dla ewolucji praktyki.
Możemy również przytoczyć kierowniczą rolę FFT, relacje medialne również z Canal + i World Padel Touri wpływ Majora w Roland-Garros które prawdopodobnie zmienią sytuację we Francji również dla ogółu społeczeństwa. 

Cel 200 torów na 2025

Padel Magazine : Co przyniesie przyszłość dla 4PADEL ?

Damien Pelissier: „Mamy nadzieję na same dobre rzeczy! Jak widać, w planach jest wiele wydarzeń i kolejne projekty w przygotowaniu, nie będziemy się nudzić.
Symboliczny pasek 100 torów miniemy w 2022 r., a w 200 r. dążymy do 2025.
Chcemy nadal się rozwijać, rozwijać, odkrywać praktykę, a przede wszystkim animować, dzielić się miłymi chwilami z naszymi graczami, oferując jednocześnie najlepsze możliwe wrażenia.
To wszystkie te rzeczy, które inspirują wszystkich pracowników grupy, padel to jest 4FUN, 4ALL, 4YOU”

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.