Wywiad z Prezesem Międzynarodowej Federacji Paddle (FIP), Danielem Patti. Powraca do organizacji Mistrzostw Świata Padel Championship w Lizbonie w listopadzie przyszłego roku (14 do 19) i do wyboru FIP, aby dostarczyć listę graczy przed wrześniowym 30 2016.

[toggle title = „Dowiedz się więcej przed rozmową kwalifikacyjną” state = „close”] Problem jest trochę skomplikowany. Pamiętaj, że finałowe fazy francuskich mistrzostw padel odbędzie się w Lille w dniach 14-16 października. Wynik 4 najlepszych francuskich par będzie zatem znany najwcześniej 16 października. Problem: FFT musi przesłać na FIP 30 września wynik 4 najlepszych francuskich par zeszłego roku na mistrzostwa świata padel przez zespół od 15 do 19 listopada w Lizbonie. Tegoroczne mistrzostwa Francji nie liczyłyby się zatem w tym roku na nic, co słusznie wywołuje zamieszanie wśród francuskich graczy potencjalnie kwalifikujących się do Lizbony. FFT zwrócił się o przesunięcie terminu, aby umożliwić przedstawienie listy zawodników reprezentacji Francji w wersji 2016, a nie 2015. FIP wydaje się odmawiać w świetle tego wywiadu. [/ przełącznik]

Gdzie i jak odbywać się będą finały mistrzostw świata Padel?

Ostatnie etapy odbędą się w Portugalii w Cascais, obok Lizbony od 14 do listopada 19. Mecze będą rozgrywane w pomieszczeniu z dostępnymi kortami do wiosłowania 6. To wspaniałe miejsce na 20 minut samochodem od Lizbony.

Club de wiosło-Lizbona

Będą drużyny męskie 16 podzielone na grupy 4 i żeńskie drużyny 12 podzielone na grupy 4. Tylko zespoły 2 na grupę będą mogły zintegrować stół finałowy.

30 września, zakwalifikowane kraje będą musiały dostarczyć nam listę graczy, a 15 października 2016, przedstawimy pary, które zagrają.

Zespół składa się z graczy 8, trenera i potencjalnego członka Federacji kraju.

Wracając do Francji, Francuska Federacja Tenisowa będzie mogła zaproponować listę swoich graczy najpóźniej 18 / 19 października na mistrzostwa świata w listopadzie?

mistrzostwa-the-world-of-paddle-by-Team-2016-Cascais-lizbońskiej-PortugaliaWszystkie kraje muszą dostarczyć Międzynarodowej Federacji Paddle, listę graczy, którzy wezmą udział w finałach mistrzostw świata Padel w listopadzie w Lizbonie najpóźniej do września 30.

To nie jest moja decyzja, ale kolegialna decyzja FIP. Nie możemy iść przeciwko niemu.

Na przykład Belgia, która się zakwalifikowała, musi dostarczyć tę listę przed wrześniowym 30. Francja nie będzie wyjątkiem i będzie musiała podać tę listę przed tą datą. FIP nie może opracować specjalnego odstępstwa dla Francji. To byłoby niesprawiedliwe dla innych krajów.

Dlaczego nie przesunąć tej daty na przykład we wszystkich krajach na październik 20?

FIP zdecydował kilka miesięcy temu, zatwierdzając tę ​​datę. Dostosowanie się do konkretnego kraju nie zależy od FIP, ale od innych, aby wprowadzić wspólną zasadę.

Do tej pory wszystkie zakwalifikowane kraje planowały terminowe przedstawienie swojej listy. Mam oczywiście nadzieję, że Francja zrobi to samo, ponieważ jest to bardzo dobry naród.

Ponadto październik 15 jest terminem prezentacji wybranych par dla każdego kraju. Jeśli więc pójdziemy w kierunku Francji, ten etap będzie musiał zostać przełożony, podobnie jak wszystkie prace weryfikacyjne zarejestrowanych graczy.

Czy możemy porównać kraj, który realizuje proste turnieje, i inny, taki jak Francja, który wykonuje wiele wydarzeń w całej Francji przed końcową fazą?

Francja oczywiście nie jest jedyną organizowaną. Inne bardzo duże narody Padel, takie jak Hiszpania czy Argentyna z niezliczoną liczbą graczy, zorganizowały się, aby dostarczyć tę listę. Dlaczego Francja powinna robić inaczej.

Znów nie ma nic osobistego i doceniam francuskich graczy. Jest jednym z dobrych narodów padla i chcemy mieć go przy sobie na tym wielkim festiwalu padla w Lizbonie. M

będzie musiał sporządzić listę przed wrześniem 30 zgodnie z przepisami FIP.

Czy w przyszłości moglibyśmy robić inaczej?

Dzięki FFT możemy starać się lepiej komunikować, aby wszyscy byli zadowoleni. To będzie część tego, co wyobrażam sobie w naszych dyskusjach w przyszłości.

Nasi francuscy przyjaciele są naprawdę mile widziani w Lizbonie, gracze i bardziej ogólnie socjoci mogą przyjść i cieszyć się dużą imprezą z padelem. Że Francja wyśle ​​nam swoje najlepsze pary przed wrześniem 30, a impreza będzie jeszcze piękniejsza!

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.