„Przegraliśmy bardzo dużą bitwę z numerami świata 1, mam gorzki smak w ustach”. Tak Daniel Windahl, Szwed numer 1, podsumowuje swoją stratę Lebronowi i Galan w rundzie XNUMX Premier Padel Katar Major.

Błędy płatne gotówką

Padel magazine : Mimo twojego rozczarowania naprawdę mieliśmy prawo do bardzo przyjemnego meczu z dobrą walką na boisku. Czy ty też to czułeś na torze?

Daniel Windahla: „Cóż, na korcie czułem się naprawdę dobrze, szczerze mówiąc, trochę bardziej zestresowany niż zwykle. Popełniłem wiele drobnych błędów, które zdarzają się wyjątkowym graczom takim jak oni i niestety dzisiaj ważyło to na wadze. »

Padel Magazine : Wczoraj Francuz Benjamin Tison grał z Lebronem i Galanem, dziś Szwed dobrze walczył ze światowymi liderami. To dobra wiadomość dla padel na całym świecie, aby zobaczyć francuskich i szwedzkich graczy walczących na najwyższym poziomie ?

Daniel Windahla: „Tak, oczywiście, obserwuję dużo gry Bena, Johana Bergerona i wszystkich innych francuskich graczy. Ben wykonuje fantastyczną robotę i myślę, że inspiruje wielu międzynarodowych graczy, którzy mają ambicje podążania jego śladami na światowym torze. I oczywiście chciałbym przebyć również trasę podobną do jego. »

„Ten turniej to krok w kierunku profesjonalizacji”

Padel Magazine : W Szwecji masz wielu fanów. Czy czujesz ten zapał, tę pasję za sobą na korcie?

Daniel Windahli : „Tak, oczywiście, jeśli grasz mecze tej jakości, czy to wczoraj, czy dzisiaj, czujesz, że Twój telefon eksploduje. W szczególności z fanami, którzy przesyłają ci swoje zachęty, którzy życzą ci wszystkiego najlepszego i którzy chcą sukcesu padel Szwedzki. To wyjątkowe wsparcie, które otrzymuję z „domu”.

Padel Magazine : Jesteś tam w Doha, odkrywając nowy tor” Premier Padel ”. Czy to początek nowej ery dla padel ?

Daniel Windahli : „Myślę, że sposób, w jaki oni organizują rzeczy, jest trochę podobny do sposobu, w jaki organizowane są największe imprezy tenisowe. ten padel w niedalekiej przyszłości stanie się bardziej profesjonalny i mam nadzieję, że ten turniej będzie krokiem w kierunku tej profesjonalizacji. »

Wywiad można znaleźć tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.