Słynny autor, kompozytor i wykonawca David Gategno jest obecnie dobrze znany w świecie padla pod swoim prawdziwym imieniem David Marouani. Wracając do swojej miłości do padla w klubie Pyramides.

30 lat później nadal tutaj

W czerwcu 1988 roku bardzo znany David Gategno skorzystał z udogodnień klubu Pyramides w Port-Marly na dzień sportu i relaksu. Znaleźliśmy to archiwum z „Ok Magazine”, które ilustruje dzień Davida i Jonathana.

david marouani gategno dziennik piramid wakacyjnych

32 lata później David Marouani będzie obecny w tym samym klubie Pyramides, aby wziąć udział w P2000, który zostanie rozegrany w ten weekend (11-13 września 2020).

Wiele rzeczy zmieniło się w Port-Marly: w 2009 roku Fernando Belasteguin zainaugurował pierwszy kort do padla. Dziś klub ma 7 kortów do padla, a wspaniała sceneria sprawia, że ​​klub Pyramides jest jednym z najważniejszych we Francji.

29 września najlepszy zawodnik wszechczasów mógł znowu postawić swoje torby w jednym z największych klubów sportowych w Europie. Cichy…

„Całkowicie uzależniłem się od tego sportu”

Historia, która łączy padla z Davidem Marouanim jest interesująca, ponieważ na początku w ogóle nie doceniał tego sportu.

„jnie podobało mi się to na początku. jotGrałem jak tenis i frustrowało mnie, że nie byłem na to przygotowany. Ale dzięki radom zrozumiałem, jak działają okna i wciągnąłem się w ten sport. To świetna zabawa ”.

Wtedy zaczyna się historia miłosna. David Marouani staje się wielkim entuzjastą i zawodnikiem. Obecnie plasujący się na miejscu 5429 francuskiego rankingu, ranking nie honoruje piosenkarzy licznymi zwycięstwami nad 200 najlepszymi przez cały rok. Gra regularnie i ma nadzieję, że będzie mógł szybko ewoluować we francuskim rankingu.

"ZAW tenisie byłem dobrze sklasyfikowany, ale z biegiem lat poczułem, że się cofam. W padlu w moim wieku czuję, że ciągle się poprawiam i to jest bardzo stymulujące ”.

david marouani gra w piramidy padla

Padel zajmuje teraz dominujące miejsce w życiu kompozytora letniego hitu z 1988 roku „Przyjeżdżasz na wakacje?”.

Dziś David Gategno nadal komponuje dla wielkich artystów. Współpracuje m.in. z Celine Dion, Louane, Joyce Jonathan i Amelem Bentem.

« Wakacje wybieram według kortów do padlai mogę grać wiele kilometrów. "

Jedno jest pewne, David będzie tam na święta (tylko jeśli w pobliżu jest klub padla).

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.