DAZN, często określane jako „Sport Netflix" przybył do Francji na początku grudnia. Katalog tej platformy mógłby być okazja do sprzedaży praw padel profesjonalny.

DAZN, nowy model nadawania

Brytyjska firma ma wymawianą „strefę Da” zrewolucjonizować rynek praw telewizyjnych.

Chodzi o to, aby zastosować model Spotify lub Deezer z muzyką lub Netflix z kinem i telewizją oraz w sporcie. Innymi słowy, DAZN chce nabyć prawa do transmisji wydarzeń sportowych, aby uzyskać obszerny katalog, oferując tym samym atrakcyjną ofertę.

Już obecny w takich krajach jak Niemcy (prawa do Bundesligi i Ligi Mistrzów), Austria, Szwajcaria i Japonia, DAZN przyjedzie do Francji z ofertą 2,99 € / miesiąc. Ta ostatnia wzrośnie, gdy katalog się powiększy.

Opracowany przez wykonać, właściciel giganta statystyki sportowej Opta, platforma ta nie będzie w stanie rewelacyjnie przybyć do Francji ze względu na wysoki koszt praw. Wprowadzono inną strategię.

Le padel, Dlaczego nie ?

Aby odnieść sukces w jego ustanowieniu, DAZN musi najpierw przejść przez rynki niszowe : rynki o dużym potencjale, dla których prawa do nadawania nie są zbyt wysokie.

Le padel profesjonalista to idealna reprezentacja : rynek, który przeżywa gwałtowny wzrost, którego prawa prawie nic nie kosztują.

Nawet jeśli publiczność padel profesjonalista nie jest jeszcze wystarczająco duży we Francji, popyt w Hiszpanii jest znacznie wyższy. Hiszpańska oferta DAZN skierowana jest głównie do Moto GP.

Z jednej strony nabycie praw World Padel Tour może stanowić prawdziwą okazję dla DAZN do strategicznego rozszerzenia katalogu.

Z drugiej strony, operacja ta umożliwiłaby WPT zwiększenie przychodów, z bardziej lukratywną umową niż umowa z GOL TV, a zatem przejść padel w nowym wymiarze. Dobre ucho.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.