W dniach 20 i 21 grudnia 2023 odbyło się pierwsze P1 klubu La Châtaigneraie w Rueil-Malmaison odbyło się zwycięstwem De Chamisso/Gortzounian pod okiem sędziego Corentina Devaux.

W ciągu tych dwóch dni o tytuł walczyło 35 drużyn.

Ogólny poziom był wysoki – dwóch graczy znalazło się w pierwszej dziesiątce Francji, a siedmiu w pierwszej setce Francji.

W środę 24 drużyny grały w grupach, aby dostać się do stołu finałowego i dołączyć do 12 zakwalifikowanych już drużyn.

W końcu jest to górne ziarno, z którego się składaOliviera Guy de Chamisso, młody zawodnik roku 2008, zajął 239. miejsce we Francji, oraz Karola Gortzouniana, 124. Francuz, który wyszedł zwycięsko. W finale przeciwstawili się szóstemu rozstawieniu, składającemu się z Dimitri Huet, 200. francuski i Klemens Filho, 327. francuski.

George Brasero, dyrektor Club de la Châtaigneraie, tak wspomina to wydarzenie:

„Chcielibyśmy podziękować sponsorom tego turnieju, firmie Pâtisseries Popelini i ich pysznemu chouxowi, za wsparcie. Wielkie podziękowania należą się także całemu zespołowi La Châtaigneraie za przyjęcie zawodników w klubie. Otrzymaliśmy bardzo dobre opinie na temat organizacji tego P500, co motywuje nas do zorganizowania kolejnych w roku 2024.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.