W edycji 10e Mistrzostwa Europy Padel rozgrywane są w Estoril od 13 do 18 Listopad 2017.

We Francji wersja 2015 tych mistrzostw przywołuje wspaniałe wspomnienia ze srebrnymi medalami (F) i złotymi (H) przyniesionymi z Holandii przez nasze selekcje. (Francuski zespół padel 2018 poniżej)

W przypadku wersji 2017 nadchodzi wielki turniej.

Obecne są dwa wielkie narody Europy - Hiszpania (nieobecna w 2015) i Portugalia, a jeśli na papierze przewaga przypadnie Hiszpanii, ze względu na jej liczbę i doświadczenie na najwyższym poziomie, istnieją Można bezpiecznie założyć, że Portugalia w domu będzie dużym kawałkiem.

Dzięki bezprecedensowemu wzrostowi padla w Europie, kilka wschodzących narodów padla dąży do zdobycia 3e na podium. Oczywiście Francja, która wydaje się być bardzo dobrze przygotowana, by zachwycić to miejsce zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Rzućmy okiem na narody, które zatwierdziły swój bilet na konkurs:

Femmes
Holandia Szwajcaria Szwecja Hiszpania Portugalia Polska Włochy Wielka Brytania Francja Finlandia Belgia

Mężczyźni
Austria Belgia Czechy Finlandia Francja Niemcy Wielka Brytania Włochy Polska Portugalia Monako Hiszpania Szwecja Szwajcaria Holandia

W tej chwili skład kur nie jest jeszcze znany, a gdy tylko losowanie zostanie zakończone, będziemy szerzej informować o europejskich mistrzostwach Padel 2017.

Pisanie Padel Magazine będzie obecny podczas tych mistrzostw Europy.

Tymczasem wszyscy za naszym zespołem France Padel
(Twitter #TeamFrancePadel)

Jean Marc Herard - Padel Buzz / Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.