Rankingi padel zostały zaktualizowane w poniedziałek 11 Grudzień 2017 przez Francuską Federację Tenisową.

Konstatacja 1ère: Liczba licencjonowanych użytkowników Padela rośnie. Rekordy są ustawione zarówno dla kobiet, jak i chłopców.

Rzeczywiście minęliśmy znak 500 licencjonowany u kobiet. I przekraczamy 3000 licencjonowany u mężczyzn.

Następnie zauważymy, że wśród mężczyzn gracze, którzy realizują więcej turniejów 10 na 12 w ostatnich miesiącach, reprezentują połowę konkurentów z najlepszych francuskich 300.

U kobiet wzrasta, nawet jeśli żałujemy, że nie ma już dobrze słyszanego.

Mówiąc bardziej ogólnie, zauważymy, że poziom francuskiego padla rośnie z dużą prędkością, nawet jeśli Francuzi wciąż są daleki od najlepszych hiszpańskich par. Kluby Padel mnożą się, co podkreśla rozwój Padela.

Rok bogaty w padel. A rok 2018 zapowiada się wyjątkowo wybuchowo, zwłaszcza w związku z otwarciem klubu w Lyonie: Esprit Padel z kortami do padla 7, w tym 6 halą, lub promocją padla podczas turnieju ATP Open Sud de France w Montpellier z Padel Play w lutym przyszłego roku

Aby uzyskać więcej informacji, możesz uzyskać dostęp do ogólnej strony rankingów:

Ranking Padel

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.