Kiedy zaczynasz grać w padla, powinieneś być leworęczny czy praworęczny? Odwieczne pytanie, na które spróbujemy odpowiedzieć.

«Obrońca 1 i atakujący 1 »

Niezależnie od morfologii pary, musi być zorganizowana. Kto robi co w zespole? Jaka jest jego rola?

Strategicznie w parze zawsze jest „obrońca” i „atakujący”. Praworęczny, który grałby po lewej, będzie miał łatwiejszy atak i wydostanie się z piłki podczas roztrzaskania, na przykład na przekątnej po prawej stronie.

„Duży i silny w ataku! "

Dla inicjowanych przez Padela myślimy o Fernando Poggi, jednym z najlepszych napastników na świecie. Jest wysoki i silny, trudno byłoby spróbować ograniczyć jego pełny potencjalny atak.

W przypadku graczy z niskim środkiem ciężkości wybierz strategię obronną. Będziesz bazą drużyny. Czasami mówi się, że obrońca musi zabłysnąć napastnikowi. To często prawda.

Dlaczego napastnik odszedł?

Wszystko to historia kąta i efektu. Praworęczny mężczyzna po lewej będzie mógł wykonać roztrzaskanie po przekątnej, dzięki czemu piłka będzie łatwiejsza niż wtedy, gdy gra po prawej stronie. Zrób test.

Czy możemy mieć atakujących 2?

Tak i nie Lepiej jest wcześniej zdefiniować funkcje w parze.

Jeśli twoja para składa się z praworęcznych 2, gracz po prawej będzie mógł spróbować zaatakować, ale będzie to z góry bardziej ograniczone ze względu na jego pozycję niż jego kolega, który gra po lewej stronie.

Ideałem byłaby para osób leworęcznych i praworęcznych. Jeśli w parze jeden gracz jest zwykle bardziej ofensywny od drugiego, niebezpieczeństwo może pochodzić ze wszystkich stron. Najlepszym przykładem są liczby światowe (Pablo Lima i Fernando Belasteguin). Przeciwnikom trudno jest ustalić, na kim lobbować, ponieważ obaj gracze mogą grać po przekątnej i ukończyć punkt.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Jeśli wolisz grać po jednej stronie, spróbuj zagrać po stronie słabej.

Po pierwsze dlatego, że w pewnym momencie zdarza się, że gracze zmieniają strony, a następnie pozwala odkryć inne doznania niekoniecznie bezużyteczne.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.