Le padel stał się jednym z najpopularniejszych sportów w Hiszpanii, ustępując jedynie piłce nożnej. Szacuje się, że w 2023 r. w kraju regularnie uprawiało tę aktywność około 5 mln osób.

Le padel, sport zintegrowany z hiszpańską kulturą!

Prosty i przystępny, odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i poziomów, zachęcając w ten sposób do ćwiczeń z rodziną lub przyjaciółmi. Z ponad 15 000 utworów padel i wiele klubów w całym kraju, Hiszpania włączyła ten sport do swojego codziennego programu i kultury sportowej.

W Hiszpanii padel wykracza poza zwykły sport, to prawdziwa sztuka życia. Po meczach gracze często spotykają się przy drinku i tapas, co podkreśla jego bardzo przyjazny aspekt.

Hiszpańskie plaże, takie jak Costa del Sol, Salou, Majorka i Teneryfa, oferują słoneczne wakacje idealne na początek padel przez rok. Wiele hoteli i klubów oferuje nowoczesne udogodnienia i programy szkoleniowe.

Duże miasta, takie jak Barcelona, ​​​​Madryt, Alicante i Bilbao, są również popularnymi punktami padelz dostępnymi klubami i hotelami oferującymi kursy integrujące praktykę sportową z pobytem w mieście.

Konferencja, której nie można przegapić 2 października w Roland-Garros

Trzecia edycja turnieju padel Greenweez Paris Major odbędzie się w dniach 28 września – 6 października 2024 r. na legendarnym stadionie Roland-Garros, a zwłaszcza na korcie Philippe-Chatrier. W tym kontekście Hiszpańskie Biuro Turystyki zorganizuje konferencję zatytułowaną „ Padel Insights – Tourspain” w środę 2 października o 17:30, aby zwiększyć świadomość na temat tego sportu.

W wydarzeniu tym wezmą udział m.in. przedstawiciele Francuskiej Federacji Tenisowej, Premier Padelz Akademii im Padel Rafa Nadal z Majorki, z Decathlonu, a także z kierunków Teneryfa, Region Walencji, Murcja, Almeria, Majorka i Salou. Po konferencji odbędzie się koktajl i możliwość oglądania meczów na żywo. Notujcie w swoich pamiętnikach!