Trzej 20-latkowie z Bordeaux (Côme Legroux, Jules Pin i Paul-Marie Vouvou) zebrali na rzecz stowarzyszenia 2000 euro. „Dobra Gwiazda”, dzięki organizowanym przez nich turniejom charytatywnym padel (Rozbić Padel Bordeaux).

Powstała z inicjatywy miłośników Côme i Paul-Marie padelswój pierwszy turniej na rzecz stowarzyszenia zorganizowali w czerwcu 2023 roku. „Naszym celem było pogodzenie wpływu sportu padel z zaangażowaniem społecznym”, wyjaśniają.

Rozbić Padel x Szczęśliwa gwiazda

Zastanawiali się następnie, jak połączyć młodość, humanitaryzm i trend. Odpowiedź była prosta: sport, a dokładniej padel. Dla nich jest to sport idealny: rozwijający się, przyjemny i łatwy do nauki, a przez to dostępny dla szerokiego grona odbiorców.

Po wybraniu sportu wpadli na pomysł: jak zachęcić swoich, młodych jak oni znajomych, do przekazywania pieniędzy na rzecz stowarzyszenia? Rozwiązaniem był turniej charytatywny padel gdzie wszystkie środki zebrane podczas rejestracji zostaną przekazane stowarzyszeniu. Do pierwszej edycji udało się przekonać do udziału 32 przyjaciół i krewnych, dzięki czemu w cztery godziny zebrano ponad 400 euro. „Turniej nie był zorganizowany najlepiej, ale dla nas najważniejsze były zebrane pieniądze dla stowarzyszenia”, Mówią.

Rozbić Padel x Szczęśliwa gwiazda

Ten początkowy sukces nie byłby możliwy bez wsparcia ich pierwszego sponsora, „Maison BMC” Xaviera Beaudru, który pokrył koszty organizacyjne, oraz zaufania Camille Benoist, odpowiedzialnej za padel do „UCPA Sport Station Bordeaux”, która bezpłatnie udostępniła boiska padel do ich dyspozycji.

W następnym roku Jules dołączył do zespołu, czując potrzebę zorganizowania turnieju i uczynienia go większym wydarzeniem. Wspólnie utworzyli stowarzyszenie „Smash Padel Bordeaux” (taka sama nazwa jak ich turniej). Następnie szukali dat, kiedy wszystkie trzy były dostępne w tym samym czasie w Bordeaux, aby zorganizować nowe edycje. „Dużą trudnością jest to, że wszyscy pochodzimy z Bordeaux, ale studiujemy w trzech różnych miastach (Bordeaux, Lille i Madryt).”

Rozbić Padel x Szczęśliwa gwiazda

Dlatego jeden z nich wpadł na pomysł zorganizowania trzech różnych i niezależnych edycji, aby zebrać więcej środków i dotrzeć do jak największej liczby osób. Dlaczego trzy? „Trzej przyjaciele, więc trzy randki, każdy zajmie się wydaniem i jedna randka w miesiącu, ponieważ nikt z nas nie jest dostępny w tym samym czasie ze względu na staże”. Postanowili zrobić edycję 25 kwietnia, 25 maja i 17 czerwca. Jednakże ze względu na przełożenie pierwszego wydania Paul-Marie ostatecznie nie był w stanie tego zapewnić, więc Lyore Abraham dołączył do nich tymczasowo, aby pomóc w koordynowaniu różnych wydań trzech przyjaciół. „Byłam jedyną dostępną na trzech terminach, a już rok wcześniej pomagałam przy pierwszej edycji, a dodatkowo ten kobiecy akcent zachęcił kolejne dziewczyny do wzięcia udziału w turnieju”, powie.

Rozbić Padel x Szczęśliwa gwiazda

Dzięki ubiegłorocznemu sukcesowi zespół „Smash”. Padel” przyciągnął nowych sponsorów (CEA 33, Carnaval Café Bordeaux, CMSO Pro, Château Maucaillou i French Disorder) i utrzymał zaufanie UCPA. Czwórce młodych ludzi z Bordeaux udało się tym razem zebrać 2000 euro na rzecz stowarzyszenia „La Bonne Étoile”, założonego przez Laeticię Hallyday i Hélène Darroze, które działa na rzecz przesiedleńców w Północnym Kiwu w Demokratycznej Republice Konga. „Pochodząc z sąsiedniego Kongo, bardzo bliskie było mi wsparcie tego stowarzyszenia, które działa w regionie dotkniętym przemocą zbrojną”, wyjaśnia Paul-Marie.

W każdym razie sprawa jest jasna: zebrane pieniądze są możliwe dzięki wsparciu uczestników turnieju, sponsorów i partnerów, którzy dbają o sprawny przebieg imprezy, a także ich przyjaciół, którzy podzielają tę inicjatywę. „Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy bezpośrednio lub pośrednio biorą udział w tym projekcie. Do zobaczenia wkrótce."